VEILWALKER (US-OR)- The Veil We Walk (2019)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

VEILWALKER (US-OR)- The Veil We Walk (2019)

Δημοσίευση από JimmyF »

Αξίζει να ακουστεί. Ίσως σε @Scrollkeeper , @CountRaven και @theBox να κάνει παραπάνω κλικ. Έχει τη λυρικότητά του, τη ντουμίλα του, το mid 90's βρεταννικό ατμοσφαιρικό στοιχείο (, τα χωσίματά του, τα 'σχισιματέ' περάσματα στα φωνητικά που δε με χαλάνε όπως τα 'κουμπώνουν'. Καλοκαιρινό δεν το λες με τίποτα βέβαια, οπότε για δροσιά μια χαρά είναι. (Μέτριο humour alert!! :D :D )



Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6299
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: VEILWALKER (US-OR)- The Veil We Walk (2019)

Δημοσίευση από theBox »

ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ! Ακούω MIDI κιθαρα (guitar pro?) ή με γελουν τα αυτια μου? Εκει στο 1.40 του πρωτου κομματιου.

Μουσικα παντως, με "κανονικοτερο" ηχο θα ηταν πολυ ενδιαφερον doom/atmospheric/post.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: VEILWALKER (US-OR)- The Veil We Walk (2019)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

theBox έγραψε: Παρ 09 Ιούλ 2021, 11:56 ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ! Ακούω MIDI κιθαρα (guitar pro?) ή με γελουν τα αυτια μου? Εκει στο 1.40 του πρωτου κομματιου.
Κ εγώ εκεί σκάλωσα! Φαίρνει αρκετά... μπορεί να μην είναι GP αλλα midi από το DAW.

Σαν άκουσμα ενδιαφέρον και δροσιστικό για καλοκαίρι. Παίζει εδώ κ λίγη ώρα ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: VEILWALKER (US-OR)- The Veil We Walk (2019)

Δημοσίευση από CountRaven »

Πολύ όμορφο.

Αυτά τα DAW, GP, MIDI, τα επιστημονικά που λένε οι από πάνω δεν ξέρω τι είναι. Περάστε έξω κύριοι.

Υγ. Και τα τύμπανα παίζει να είναι MIDI XD
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6299
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: VEILWALKER (US-OR)- The Veil We Walk (2019)

Δημοσίευση από theBox »

@CountRaven Τα τυπμανα ειναι σιγουρα μιντι, αλλά αυτο εχουμε μαθει να το προσπερνάμε ευκολα ευτυχως.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”