LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Βρισκόμαστε στην Αθήνα του 2004 και οι Lost Fate κυκλοφορούν το ένα και μοναδικό τους άλμπουμ "Where Dreams... Have No End". Eξαίσιο μελωδικό heavy/power metal με πολύ καλά φωνητικά που αξίζει να το θυμούνται οι οπαδοί του είδους.





Songs:
1. Fragile Dreams
2. Drained
3. Lost Fate
4. Paths of Knowledge
5. Where Dreams... Have No End
6. Silent Faces
7. Moments of Life
8. Night and Day
9. Sighns

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από Zippo190 »

ποοοο!!! Δίσκος από άλλη εποχή....

θυμάμαι που είχε μπει φορτσάτη η secret port στις underground κυκλοφορίες. Τότε μάλιστα κάθε κυκλοφορία είχε αξία, όχι σαν τώρα που τα πάντα τα ξεχνάς την επόμενη εβδομάδα (δυστυχώς χωρίς να φταίνε οι μπάντες), Κρίμα που δεν προχώρησαν τα παιδιά, είχαν πολλές δυνατότητες.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Zippo190 έγραψε: Σάβ 18 Δεκ 2021, 21:16 ποοοο!!! Δίσκος από άλλη εποχή....

θυμάμαι που είχε μπει φορτσάτη η secret port στις underground κυκλοφορίες. Τότε μάλιστα κάθε κυκλοφορία είχε αξία, όχι σαν τώρα που τα πάντα τα ξεχνάς την επόμενη εβδομάδα (δυστυχώς χωρίς να φταίνε οι μπάντες), Κρίμα που δεν προχώρησαν τα παιδιά, είχαν πολλές δυνατότητες.
Πραγματικά το άξιζαν ρε Ζιπ.. Μελωδιάρες, ρεφρέν φοβερά... Πολύ ωραίο άλμπουμ και καλύτερο από κάτι Time Machine που ήταν περίπου στο ιδιο στυλ και ακούγονταν πιο πολύ τότε...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από Zippo190 »

πλάκα πλάκα αυτοί οι Time Machine τι απέγιναν;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Noμίζω διέλυσαν ή είναι inactive για πολύ καιρό
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από CountRaven »

Τι όμορφη εποχή! Δεύτερο τεύχος FS είχε κλείσει και πήγαινε για τύπωμα. Μου στέλνει ο Θεοδόσης τον δίσκο. Παθαίνω ΣΟΚ και κανονίζω συνέντευξη επί τόπου. Η οποία μπήκε σφήνα στη σφήνα. Αφού ούτε φωτογραφία δεν είχε, μόνο το λογότυπο της μπάντας -δεν είχαμε χώρο έτσι και αλλιώς και δεν μπορούσαμε να περιμένουμε να στείλουν γιατί έκλεινε το τευχος-.

Και το demo τους ήταν πολύ καλό.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

CountRaven έγραψε: Σάβ 18 Δεκ 2021, 21:28 Τι όμορφη εποχή! Δεύτερο τεύχος FS είχε κλείσει και πήγαινε για τύπωμα. Μου στέλνει ο Θεοδόσης τον δίσκο. Παθαίνω ΣΟΚ και κανονίζω συνέντευξη επί τόπου. Η οποία μπήκε σφήνα στη σφήνα. Αφού ούτε φωτογραφία δεν είχε, μόνο το λογότυπο της μπάντας -δεν είχαμε χώρο έτσι και αλλιώς αι δεν μπορούσαμε να περιμένουμε να στείλουν γιατί έκλεινε το τευχος-.

Και το demo τους ήταν πολύ καλό.
Θες να ετοιμάσουμε κανά ραδιοφωνικό αφιέρωμα σε Ελληνικο heavy/power/progressive από 1995 έως 2005?? Εσύ βέβαια θα παρουσιάσεις απλά θα στείλω και εγώ κανά συγκρότημα σε όσα θες και εσύ!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από CountRaven »

Progress_Lost έγραψε: Σάβ 18 Δεκ 2021, 21:32
CountRaven έγραψε: Σάβ 18 Δεκ 2021, 21:28 Τι όμορφη εποχή! Δεύτερο τεύχος FS είχε κλείσει και πήγαινε για τύπωμα. Μου στέλνει ο Θεοδόσης τον δίσκο. Παθαίνω ΣΟΚ και κανονίζω συνέντευξη επί τόπου. Η οποία μπήκε σφήνα στη σφήνα. Αφού ούτε φωτογραφία δεν είχε, μόνο το λογότυπο της μπάντας -δεν είχαμε χώρο έτσι και αλλιώς αι δεν μπορούσαμε να περιμένουμε να στείλουν γιατί έκλεινε το τευχος-.

Και το demo τους ήταν πολύ καλό.
Θες να ετοιμάσουμε κανά ραδιοφωνικό αφιέρωμα σε Ελληνικο heavy/power/progressive από 1995 έως 2005?? Εσύ βέβαια θα παρουσιάσεις απλά θα στείλω και εγώ κανά συγκρότημα σε όσα θες και εσύ!
Φτιάξε playlists με ότι γουστάρεις και στείλε εγώ θα κάνω παρουσίαση και θα λέω αστείες ιστορίες!

Αυτή η εποχή είναι ακριβώς η πρώτη δεκαετία μου στη φάση και τη θυμάμαι πολύ γλαφυρά και με άπειρη αγάπη!

Progress Lost Presents:

Greek Steel: The Age of Reason

Εδώ το demo.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

CountRaven έγραψε: Σάβ 18 Δεκ 2021, 21:37
Progress_Lost έγραψε: Σάβ 18 Δεκ 2021, 21:32
CountRaven έγραψε: Σάβ 18 Δεκ 2021, 21:28 Τι όμορφη εποχή! Δεύτερο τεύχος FS είχε κλείσει και πήγαινε για τύπωμα. Μου στέλνει ο Θεοδόσης τον δίσκο. Παθαίνω ΣΟΚ και κανονίζω συνέντευξη επί τόπου. Η οποία μπήκε σφήνα στη σφήνα. Αφού ούτε φωτογραφία δεν είχε, μόνο το λογότυπο της μπάντας -δεν είχαμε χώρο έτσι και αλλιώς αι δεν μπορούσαμε να περιμένουμε να στείλουν γιατί έκλεινε το τευχος-.

Και το demo τους ήταν πολύ καλό.
Θες να ετοιμάσουμε κανά ραδιοφωνικό αφιέρωμα σε Ελληνικο heavy/power/progressive από 1995 έως 2005?? Εσύ βέβαια θα παρουσιάσεις απλά θα στείλω και εγώ κανά συγκρότημα σε όσα θες και εσύ!
Φτιάξε playlists με ότι γουστάρεις και στείλε εγώ θα κάνω παρουσίαση και θα λέω αστείες ιστορίες!

Αυτή η εποχή είναι ακριβώς η πρώτη δεκαετία μου στη φάση και τη θυμάμαι πολύ γλαφυρά και με άπειρη αγάπη!

Progress Lost Presents:

Greek Steel: The Age of Reason

Εδώ το demo.

Χα χα! ωραία! Thanks!
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 657
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από Aphelian »

Το Demo ειναι του 2002-2003 οχι του 1999, γραφαμε με Sacred Outcry τοτε και καναμε παρεα με τα παιδια στο Studio!
Η μεγαλυτερη τους επιρροη ηταν οι Innerwish και οντως ηταν πολυ καλο το υλικο.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

Aphelian έγραψε: Κυρ 19 Δεκ 2021, 10:58 Η μεγαλυτερη τους επιρροη ηταν οι Innerwish και οντως ηταν πολυ καλο το υλικο.
σωστός, πάντα τους θεωρούσα τους φτωχούς συγγενείς των Innerwish, χωρίς να ειναι άσχημο το υλικό! δεν βλέπω καμμία σχέση με time machine προσωπικά όπως αναφέρθηκε παραπάνω, που επίσης μου αρέσουν!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από CountRaven »

Aphelian έγραψε: Κυρ 19 Δεκ 2021, 10:58 Το Demo ειναι του 2002-2003 οχι του 1999, γραφαμε με Sacred Outcry τοτε και καναμε παρεα με τα παιδια στο Studio!
Η μεγαλυτερη τους επιρροη ηταν οι Innerwish και οντως ηταν πολυ καλο το υλικο.
Δε θυμάμαι πότε ακριβώς είναι το demo. Πρέπει να βρω το CD-r. Έχεις δίκιο όμως, 99 με τιποτα.

Τότε που γράψατε στο ίδιο στούντιο έγραφαν το demo ή το άλμπουμ;

Ο Γιόχαν το ανέβασε youtube.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 657
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Re: LOST FATE (GR) - Where Dreams... Have No End (2004)

Δημοσίευση από Aphelian »

Νομιζω το 2002 και βγηκε 2003 το Ντεμο και καπακι μπηκαν για το Full length.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”