RELLIK (US) - Killer (2001)

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από nicolasg »

Η λεξη Rellik δεν είναι παρά ενας αναγραμματισμος της λεξης Killer.

To Killer ειναι μια συλλογή με ότι ειχε κυκλοφορήσει η μπαντα απο το 1986 έως και το 1991, συν μερικα ακυκλοφόρητα.

Οχι κάτι πρωτοτυπο, αλλα κλασσικό και αγαπημένο Us metal !

Μερικά δείγματα....






Εντωμεταξύ, στο cd ειναι τυπωμένο αυτό....
Εικόνα
image hosting
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

λατρεία τα παλικάρια
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Paul_Tziomakis
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: Πέμ 17 Δεκ 2020, 03:51

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από Paul_Tziomakis »

Δυνατό άλμπουμ. Το CD βρίσκεται εύκολα και σε πολύ προσιτή τιμή για όσους θέλουν να το αποκτήσουν.
Άβαταρ μέλους
Corum Jhaelen Irsei
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Σάβ 21 Μαρ 2020, 22:20

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από Corum Jhaelen Irsei »

Σπερνει το Ρελικ! Ιντουδεφλες κομματαρα απο τις λιγες!
Δεν είμαι καμιά αδερφή να πετάω σπόντες.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Ποιός να τους το έλεγε τότε ότι η μουσική τους θα αποτελέσει ένα από τα soundtracks της εφηβικής ηλικίας ενός παιδιού σε ένα μακρινό χωριό της Ελλάδας γύρω στο 2000!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από Zippo190 »

αυτοί δεν είχανε δώσει μια μυθική συνέντευξη στον έντυπο "heavy metal". ;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Vourvachis
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2018, 09:04

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από Vourvachis »

Εμένα μου αρέσει πολύ. Ναι Ζίπο νομίζω και εγώ ότι κάπου λέγανε κάτι χαζομάρες χαχα
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ακόμα θυμάμαι το δέος που με είχε κυριεύσει όταν άκουσα το "Dream Killer". Το "Remember the Future" EP είναι ένα από τα holy grails του US Metal και από πλευράς σπανιότητας. Την συνέντευξη που λέτε την είχε αναδημοσιεύσει το True Metal του μέγα Τζάνετ και αρχικά είχε μπει νομίζω στο Steel Conjuring, μπορεί να κάνω λάθος για την αρχική πηγή οπότε το μεταφέρω με επιφύλαξη.

Αξίζει και το υλικό τους ως Disciple. Το 1990 έκαναν ένα EP που δεν κυκλοφόρησε πότε. Η Stormspell το 2014 το έβγαλε σε CD μαζί με άπειρα bonus live -ως Forgotten Disciple - ναι μικρή αλλαγή για να μην υπάρξουν conflicts με μια hardcore μπάντα με το ίδιο όνομα-.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Στη συνείδησή μας οι πρώτοι και παντοτινοί Disciple θα είναι οι Νεοϋορκέζοι θρύλοι!



Για τη συνέντευξη που λέτε, διαβάζοντάς τη, τη θυμήθηκα!
Είναι στο True Metal λέει συνέντευξη Rob Preston μετάφραση Πάνος Τζανετάτος.
Δεν υπάρχει συνέντευξη Rellik στο 2ο και 3ο Steel Conjuring που έχω.
Ο Rob Preston είναι έγκριτος μύστης και ένας από τους πιο δυνατούς γνώστες του χώρου. Είχα/έχω κάποια επικοινωνία, σε καμία περίπτωση δεν τον ξέρω, αλλά μου έχει κάνει για ευγενή άνθρωπο που δε θα ρώταγε τέτοια γελοία. Δεν είναι απίθανο να τους έκανε συνέντευξη καθώς η εταιρεία του έβγαλε το Killer βινύλιο. Επίσης σχεδόν απίθανο μου κάνει να έβαζε ο Τζάνετ στοιχεία για πλαστή συνέντευξη. Άρα μάλλον οι συνεντευξιαζόμενοι ήτανε μαλάκες και πήγαινε η κουβέντα μόνη της να τους ρωτήσεις τέτοια πράγματα. Και η απάντηση ήτανε από πληρωμένη μέχρι κολάσιμη. Κριμα!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ναι οκ από την αρχή το είπα πως ΔΕΝ ήμουν σίγουρος για αναφορά σε SC. Ήμουν σίγουρος για το True Mwtal, θυμάμαι ΑΚΟΜΑ κάποιες από τις μαλακίες που έλεγε μέσα μα δεν θυμάμαι τα υπόλοιπα στοιχεία -ονοματα- που αναφέρει ο @vasilis1022 και δεν έχω πρόσβαση στο τεύχος.

Ναι δεν είναι απίθανο ο Rob να έκανε αρχικά τη συνέντευξη.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από Starman »

Αυτή είναι η περιβόητη συνέντευξη για την οποία μίλησε ο @Zippo190. Είναι από το 3o τεύχος του True Metal. Ευκαιρία να τη θυμηθούμε όλοι.
Εικόνα

Εικόνα
vasilis2112 έγραψε: Τετ 06 Απρ 2022, 01:50 Δεν υπάρχει συνέντευξη Rellik στο 2ο και 3ο Steel Conjuring που έχω.
Ούτε στο 1o Steel Conjuring υπάρχει θέμα Rellik.

Από όλες τις συνεντεύξεις του τεύχους (Metalucifer, Hanker, Cauldron Born, Rellik, Iron Angel, Heir Apparent, Deadly Blessing, Bleak House, 220 Volt), μόνο το θέμα Rellik έχει ονοματεπώνυμο αυτού που την έκανε όπως φαίνεται παραπάνω και των 220 Volt . Το ίδιο ισχύει και στις δισκοκριτικές του τεύχους. Όλες είναι ανώνυμες.

Επίσης εδώ υπάρχει και η δισκοκριτική του Killer.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Εκτός συναγωνισμού οι παραθέσεις του φίλτατου Starman...
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από Starman »

Progress_Lost έγραψε: Τετ 06 Απρ 2022, 14:10 Εκτός συναγωνισμού οι παραθέσεις του φίλτατου Starman...
Σε ευχαριστώ πολύ. Όπου μπορώ θα μοιράζομαι αυτή τη γνώση. Υπάρχουν και μικρότεροι εδώ που δεν τα πρόλαβαν.
Άβαταρ μέλους
Bersekeros
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Τρί 11 Ιούλ 2023, 00:12
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από Bersekeros »

Πω πω πω πω, τι γραφόταν τότε....
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: RELLIK (US) - Killer (2001)

Δημοσίευση από Zippo190 »

"τίποτα καλά γαμήσια στα παρασκήνια" καλύτερη ερώτηση έβερ σε συνέντευξη.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”