STEELWITCH (GR) - The Witch is Back (2022)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: STEELWITCH (GR) - The Witch is Back (2022)

Δημοσίευση από theBox »

crimsonglory έγραψε: Τετ 16 Μαρ 2022, 02:31 Φοβερό το EP! Μου έβγαλε κι ένα vibe deaf dealer. Πάρα πολύ δυνατά όλα τα κομμάτια. Και στο δισκάκι των deaf dealer να ήταν αυτά τα κομμάτια, από τα αγαπημένα μου του δίσκου θα ήταν. Μπράβο ρε πατρίδα!
Ο παραλλιλισμος με deaf dealer ειναι ευστοχος.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: STEELWITCH (GR) - The Witch is Back (2022)

Δημοσίευση από TitusGroan »

Σε βινυλιο θα βγει;
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: STEELWITCH (GR) - The Witch is Back (2022)

Δημοσίευση από nicolasg »

Δεν με ειχε ενθουσιάσει το αλμπουμ οταν βγηκε. Το ΕΡ ηταν εκπληκτικό και ειχε δημιουργησει μεγαλες προσδοκιες. Αυτό όμως ειχε διαφοροποιημενο στυλ, παραήταν maiden και μου φάνηκε κατωτερο του αναμενόμενου. Το ειχα αγοράσει το cd αλλά δεν ειχα βαλει να το ξανασκουσω απο τον Μάρτιο. Το ακουσα τώρα παλι ενοψει ανασκόπησης της χρονιάς (να ξέρουμε τι λίστα θα δώσουμε) και μου φάνηκε καταπληκτικό και απολαυστικότατο!!!
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: STEELWITCH (GR) - The Witch is Back (2022)

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

nicolasg έγραψε: Παρ 02 Δεκ 2022, 20:15 Δεν με ειχε ενθουσιάσει το αλμπουμ οταν βγηκε. Το ΕΡ ηταν εκπληκτικό και ειχε δημιουργησει μεγαλες προσδοκιες. Αυτό όμως ειχε διαφοροποιημενο στυλ, παραήταν maiden και μου φάνηκε κατωτερο του αναμενόμενου. Το ειχα αγοράσει το cd αλλά δεν ειχα βαλει να το ξανασκουσω απο τον Μάρτιο. Το ακουσα τώρα παλι ενοψει ανασκόπησης της χρονιάς (να ξέρουμε τι λίστα θα δώσουμε) και μου φάνηκε καταπληκτικό και απολαυστικότατο!!!
Χα χα χα, είχα την ίδια ακριβώς εμπειρία χθες βράδυ και από το πουθενά. Κυριολεκτικά όμως, the witch is back!
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
crimsonglory
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Σάβ 04 Σεπ 2021, 15:06

Re: STEELWITCH (GR) - The Witch is Back (2022)

Δημοσίευση από crimsonglory »

Σήμερα και κατά την 65ή ακρόαση του EP παρατήρησα ότι είναι ο ίδιος τύπος που είναι slaughtered priest κ.ο.κ. Πολύ ταλέντο και μπράβο του. Μήπως έχει ακούσει κανείς κάποιο από τα άλλα project, που πρέπει να είναι τέρμα black, και να προτείνει κάτι συγκεκριμένο?
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: STEELWITCH (GR) - The Witch is Back (2022)

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Το EP είναι ένα από τα διαμάντια του ελληνικού heavy metal. Το φετινό έχει περισσότερα να δώσει από ότι φαινεται στην αρχή και είναι τεράστιο + για το γκρουπ ότι δεν λουστράρει τον ήχο του και κρατά μεταλλική βρωμιά.

Ό,τι παραπομπές των φωνητικών στον Dickinson σε στιγμές, εξανεμίστικαν στο δευτερόλεπτο μόλις αποκαλύφθηκε η μαγεία του δίσκου και το πνεύμα του Μαρκ, του Βασιλιά του Τέξας να διαπνέει σχεδόν ολόκληρο τον δίσκο.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Re: STEELWITCH (GR) - The Witch is Back (2022)

Δημοσίευση από Silenius »

crimsonglory έγραψε: Τρί 06 Δεκ 2022, 11:05 Σήμερα και κατά την 65ή ακρόαση του EP παρατήρησα ότι είναι ο ίδιος τύπος που είναι slaughtered priest κ.ο.κ. Πολύ ταλέντο και μπράβο του. Μήπως έχει ακούσει κανείς κάποιο από τα άλλα project, που πρέπει να είναι τέρμα black, και να προτείνει κάτι συγκεκριμένο?
Παίζει κιθάρες και στο τελευταίο Obsecration που κατά την ταπεινή μου άποψη είναι και το καλύτερο Obsecration. Από εκεί και πέρα, SAD και Necrohell είναι black metal, πιο ατμοσφαιρικό και suicidal το πρώτο και τέζα Darkthrone το δεύτερο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”