IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

«Ατζεντα» για τρέχουσες συναυλίες, reports, κανονίσματα κλπ.
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Δεν έχεις άδικο..
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Zippo190 έγραψε: Τρί 19 Ιούλ 2022, 20:19
Επίσης κάπου να σταθούμε και στο "Alexander the Great". Καταρχάς θεωρώ απαράδεκτο ότι τόσα χρόνια δεν το παίζουν, δλδ του πούστη δεν είναι δα και τόσο δύσκολο κομμάτι. Το ζητάνε οι οπαδοί τόσα χρόνια παίχτο να τελειώνουμε. Αλλά ακόμα και αν δεν το παίξεις ΜΗΝ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ.
Πάρα πολύ σημαντικό αυτό που λέει ο φίλτατος Zippo... "ΜΗΝ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ" ... όλος ο χαρακτήρας του Dickinson κρύβεται εδώ... να κάνουμε χαβαλέ με τους Έλληνες που γουστάρουν ένα κομμάτι που δεν παίζουμε... Τι να πω... έτσι είναι οι μεγάλοι καλλιτέχνες;;
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από asgardlord »

Υπάρχει καλός και κακός τρόπος να αντιδράσεις σε ένα συμβάν. Όλοι έχουμε κακές μέρες και μπορεί να πάρουμε ανάποδες, αλλά μπροστά σε τόσο κόσμο και εκπροσωπόντας μια από τις μεγαλύτερες μπάντες του πλανήτη, ο κατα τ' άλλα συμπαθής Dickinson φάνηκε πολύ μικρός.

Τώρα πέραν απ' όλα αυτά, να ρωτήσω και τη δικη σας άποψη γιατί ώρες ώρες διαβάζω τα διάφορα έντυπα και νοιώθω εξωγήινος. Μόνο εμένα μου προκαλούν ναρκοληψία τα τελευταία άλμπουμ? Δεν είναι ότι δεν έδωσα ευκαιρίες π.χ. στο Σεντσουτσού, αλλά από τις 20 φορές που το άκουσα το μόνο που θυμάμαι είναι τα ντραμς στην εισαγωγή, μετά χάνεται σε ένα συνοθύλευμα ωραίου μελωδικού αλλά καθόλου αξιομνημόνευτου "meh". Επίσης : Για ποια τιτάνια φωνή μιλάμε πλέον? Τα τελευταία 10 χρόνια μόνο εγώ ακούω ένα Dickinson να σκούζει στα όριά του? Μην πω απ' το world slavery tour και μετά... Δηλαδή κάποιος που ακούει πλέον Eric Adams και Dickinson live πραγματικά τους τοποθετεί στον ίδιο γαλαξία???

Ειλικρινείς απορίες, no hatin', αγαπώ Maiden.
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Celephais »

Με χαρά βλέπω ότι επικρατεί μια λογική εδω μέσα και όχι ακρότητες. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τους περισσότερους φίλους. Οι Maiden είναι στις 3 αγαπημένες μου μπάντες (με Judas Priest και Manowar). Ο χαρακτηρισμός του κυρίου Bruce (greek cunt) ήταν εντελώς λάθος και προσβλητικός και με τον τρόπο αυτό χάνει το δίκιο του και υποβιβάζει μια τεράστια μπάντα όπως οι Iron Maiden.

Εμένα μου έκανε εντύπωση και κάτι άλλο που δεν είδα να αναφέρεται....η πρωτοφανής ΛΥΣΑ από αρκετό κόσμο / οπαδούς, να δικαιολογήσουν και να επικροτήσουν τη συμπεριφορά αυτή του κυρίου Bruce. Οπαδοί, συντάκτες, μουσικοί κλπ κλπ, να κάνουν το άσπρο μαύρο να κουνήσουν το δάχτυλο για τα καπνογόνα και να μας πουν λίγο πολύ ότι και λίγα είπε ο θεός Bruce, λες και είναι ο Πατέρας τους....και δε μιλάμε για τίποτε έφηβους καβλωμένους έτσι...Τι να πω, πραγματικά μόνο θλίψη για τέτοιες ακρότητες. Πάντως μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς τον εγωπαθή, υπερφίαλο και προκλητικό Bruce.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Zippo190 »

το τραβάνε στα άκρα εκεί στον Ατλαντίς.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εικόνα

Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Priamos »

Αν και βαριέμαι τις σαπουνόπερες, με τρώει η γλώσσα μου να καταθέσω και τη δική μου οπτική.

Δεν υπήρξα ποτέ ιδιαίτερα μάγκας και τσαμπουκαλης, αλλά τα χρόνια που μεγάλωσα (στα 80ς) είχα μάθει η γλώσσα και τα λόγια μου, να μη φτάνουν πιο μακριά από τα αρχιδια μου. Κι εδώ ο Μπρους, κάνει τον μάγκα με ξένα αρχιδια. Πιστεύω ότι αν είχε έστω και μια υποψία ότι ο "greek cunt" θα μπορούσε να τον κάνει μαύρο στο ξύλο, θα πρόσεχε περισσότερο τα λόγια του. Αλλά επειδή έχει τα λεφτά, το όνομα και τα μπραβιδια να τον θέτουν στο απυρόβλητο, νιώθει ότι μπορεί να λέει και κάνει ότι γουστάρει χωρίς συνέπειες. Αυτό είναι φλωριά, θρασυδειλια και τζάμπα μαγκιά.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από LuciferSteele »

asgardlord έγραψε: Τετ 20 Ιούλ 2022, 16:29 Υπάρχει καλός και κακός τρόπος να αντιδράσεις σε ένα συμβάν. Όλοι έχουμε κακές μέρες και μπορεί να πάρουμε ανάποδες, αλλά μπροστά σε τόσο κόσμο και εκπροσωπόντας μια από τις μεγαλύτερες μπάντες του πλανήτη, ο κατα τ' άλλα συμπαθής Dickinson φάνηκε πολύ μικρός.

Τώρα πέραν απ' όλα αυτά, να ρωτήσω και τη δικη σας άποψη γιατί ώρες ώρες διαβάζω τα διάφορα έντυπα και νοιώθω εξωγήινος. Μόνο εμένα μου προκαλούν ναρκοληψία τα τελευταία άλμπουμ? Δεν είναι ότι δεν έδωσα ευκαιρίες π.χ. στο Σεντσουτσού, αλλά από τις 20 φορές που το άκουσα το μόνο που θυμάμαι είναι τα ντραμς στην εισαγωγή, μετά χάνεται σε ένα συνοθύλευμα ωραίου μελωδικού αλλά καθόλου αξιομνημόνευτου "meh". Επίσης : Για ποια τιτάνια φωνή μιλάμε πλέον? Τα τελευταία 10 χρόνια μόνο εγώ ακούω ένα Dickinson να σκούζει στα όριά του? Μην πω απ' το world slavery tour και μετά... Δηλαδή κάποιος που ακούει πλέον Eric Adams και Dickinson live πραγματικά τους τοποθετεί στον ίδιο γαλαξία???

Ειλικρινείς απορίες, no hatin', αγαπώ Maiden.
πέστα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Celephais έγραψε: Τετ 20 Ιούλ 2022, 18:24
Εμένα μου έκανε εντύπωση και κάτι άλλο που δεν είδα να αναφέρεται....η πρωτοφανής ΛΥΣΑ από αρκετό κόσμο / οπαδούς, να δικαιολογήσουν και να επικροτήσουν τη συμπεριφορά αυτή του κυρίου Bruce. Οπαδοί, συντάκτες, μουσικοί κλπ κλπ, να κάνουν το άσπρο μαύρο να κουνήσουν το δάχτυλο για τα καπνογόνα και να μας πουν λίγο πολύ ότι και λίγα είπε ο θεός Bruce, λες και είναι ο Πατέρας τους....και δε μιλάμε για τίποτε έφηβους καβλωμένους έτσι...Τι να πω, πραγματικά μόνο θλίψη για τέτοιες ακρότητες. Πάντως μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς τον εγωπαθή, υπερφίαλο και προκλητικό Bruce.
Kαι εδώ κρύβεται όλη η ουσία... Οι "οπαδοί" αυτοί δεν κάνουν τίποτα άλλο από το να αναπαράγουν αυτά που διαβάζουν ή ακούν... Όλα προέρχονται από τίτλους, κριτικές και άρθρα "Οι αιώνιοι θεοί", "για πάντα μαζί τους", "ο μπαμπάς Steve", "o τεράστιος Bruce". Όταν σύσσωμος ο μεταλλικός τύπος ανεβάζει στα ουράνια εδώ και 20 χρόνια μετριότατους δίσκους αλλά "πρέπει να στηρίξουμε γιατί σε αυτούς χρωστάμε την εφηβεία μας και το είναι μας" ε, δεν θα σε καβαλήσουν κάποια στιγμή;; Ο Bruce αυτό κάνει, εξαργυρώνει το "για πάντα θεός" των περιοδικών... Μάπα δίσκος;; Είναι Maiden... Πρέπει να το πάρεις... Άλλη μια ίδια συναυλία που απλά άλλαξαν 2-3 τραγούδια και όλα τα άλλα τα ίδια;; Πρέπει να πας...

Ποιος άραγε θα τόλμαγε να του πει το 2000 που έλεγε στο live της επανασύνδεσης "Ζήτω οι Maiden, ζήτω το μεταλ" ότι ελάχιστα χρόνια πριν, στην περίοδο του Skunkworks, έλεγε ότι οι Maiden και το μεταλ πέθαναν και ότι οι Smashing Pumpkins είναι το νέο είδωλο;;; Ποιος θα τολμούσε να του πει ότι γύρισε στο μεταλ αφού έφαγε τα μούτρα του με το Skunkworks? Ποιος θα τολμούσε να του πει ότι απλά είναι ένας συμφεροντολόγος που πάει όπου φυσάει ο άνεμος;;; Όλοι μιλούσαν για τον μεταλ god που γύρισε... Να λοιπόν ο μεταλ god...

Η βρισιά λοιπόν έρχεται δεύτερη... Ο Dickinson ξέρει ότι την Ελλάδα "την έχει"... Ο τύπος θα είναι πάντα μαζί του... Ας αναλογιστούν όλοι αυτοί που τον θεοποιούν αυτόν και τους Maiden 20 χρόνια, αν άξιζε την υποστήριξή τους και αν οι δίσκοι για τους οποίους γράφουν έχει αποδειχθεί ότι άξιζαν... έχουν περάσει 20 χρόνια μη ξεχνάμε από το Brave New World - τον δίσκο που θα αλλάξει το heavy metal έλεγε ο Dickinson τότε- και σήμερα δεν παίζουν ούτε ένα κομμάτι από αυτόν ... και ο κόσμος δε φωνάζει καν για να ακούσει κάποιο κομμάτι από τους δίσκους αυτούς... Ήταν αληθινά τα 9άρια και τα 8άρια λοιπόν;;

Όσο συνεχίζονται τα ψέμματα για την σπουδαιότητα κάποιου συγκροτήματος, το καβάλημα θα συνεχίσει...

YΓ. Πρόκειται για ένα θέμα σοβαρό που φαίνεται να μην τελειώνει εύκολα.. Και πράγματι είναι, γιατί ίσως αποτελει την αρχή για το ξεφούσκωμα μιας τσιχλόφουσκας 20 χρόνων... Τα μέσα έχουν μεγάλο ρόλο στο "φούσκωμα του εγώ" του Dickinson (μην κοροιδευόμαστε, η χρήση της εθνικότητας πριν τη βρισιά είναι για να γίνει πιο υποτιμητικός ο χαρακτηρισμός) και το πως θα κινηθούν τις επόμενες μέρες θα δείξει τι θα γίνει... Και με ακόμη πιο καθαρά λόγια, το τι θα γράψει το Rock Hard και κυρίως το Metal Hammer θα καθορίσει την υπόθεση.. Τον Φράγκο τον φοβάμαι γιατί δεν ήταν ποτέ των άκρων, αλλά σίγουρα έχει καταλάβει την σοβαρότητα και για αυτό ακόμα δεν έχει ανεβασει κάτι... Αν δώσουν το ρεπορτ σε κανα πιτσιρικά θα γράψει βλακείες, αλλά ξέρουν και έχουν πείρα και οι δυο, πως αυτή δεν ήταν συμπεριφορά συναυλίας... Ο Χρονόπουλος είναι κατά τέτοιων χαρακτηρισμών, το ξέρω, αλλά το θέμα είναι αν η κριτική τους θα βάλει το μαχαίρι στο κόκκαλο για το πως έφτασε η κατάσταση εκεί, ή θα είναι της μορφής "Ναι, ξέρουμε, το έχει καβαλήσει το καλάμι, αλλά δεν θα είμαστε εμείς αυτοί που θα τον ρίξουμε"...
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Xstroyer »

megaleko.jpg
megaleko.jpg (40.94 KiB) Προβλήθηκε 1423 φορές
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από TitusGroan »

eleftheri_ora-820x1024.jpg
eleftheri_ora-820x1024.jpg (192.76 KiB) Προβλήθηκε 1414 φορές
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Xstroyer »

Δεν υπάρχει το πρωτοσέλιδο! Εννοείται την αγόρασα πρωί πρωί.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Το Χέβυ Μέταλ μόλις αναγεννήθηκε!
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: IRON MAIDEN - 16-7-2022 Ολυμπιακό Στάδιο - Αθήνα

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Κατσε, δεν είναι τρολλιά;
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Συναυλίες & Events”