Elden Ring

Από τα ουφάδικα, στην άνεση του καναπέ μας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Elden Ring

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »



Μα τα μούσια του Κρομ, έχω να δώ τόσο απολαυστικό παιχνίδι από τον καιρό του Skyrim.

Δεν του είχα δώσει σημασία από την αρχή γιατί μου φάνηκε ένα ακόμα Dark Souls, και δεν είμαι φαν της σειράς.

Πρόσφατα ασχολήθηκα και οι διαφορές με DS είναι αισθητές. Open world, περιπέτεια, ψάξιμο, ρεαλιστικό combat, ότι γούσταρα δηλαδή.

*** Αν σας αποθαρρύνει ότι μοιάζει στα βίντεο με Dark Souls, απλά αγνοείστε το και χωθείτε με τα μούτρα ***


------> αν έχετε ασχοληθεί ήδη, ρίξτε τίποτα τιπς... :)
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Elden Ring

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Το είχα δει από κοντά που το έπαιζε ένα φίλος. Εντυπωσιακό και φουλ immersive. Δεν έχει ούτε βελάκια ούτε τπτ βλακείες να σε πιανουν από το χεράκι από ό,τι είδα. Δεν είμαι φαν των souls-like, αλλά αυτό κάποια στιγμή θα ήθελα να το δοκιμάσω.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: Elden Ring

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Το open world περιβάλλον και το πολύ exploration κάνουν την τεράστια διαφορά. Μπορεί να φας ώρες μόνο να ψαχνεις, χωρίς να ανοίξει ρουθούνι αν το επιλέξεις.

Επίσης ο χειρισμός (για PC) είναι πολύ πιο προσιτός σε σχέση με τα DS.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6265
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Elden Ring

Δημοσίευση από theBox »

Δεν το τρεχει το πισι μου κι ετσι δεν θα τρεξω στα λειβαδια του.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Re: Elden Ring

Δημοσίευση από asgardlord »

Επίτηδες δεν είδα ούτε μισό guide και απολαμβάνω να τρέχω σε όλες τις γωνιές του χάρτη και να ανακαλύπτω random πράγματα. Όταν είχα φτάσει στο πρώτο boss είχα γίνει τόσο τούμπανο από το άσκοπο τρέξιμο πέρα - δώθε που τον εξαύλωσα με 10 hit :D Κάπου στα μισά έκανα reroll γιατί ο υπεραργός τυπάς με το δίχειρο ήταν πολύ ζόρι για τα αρτηριοσκληρωτικά μου αντανακλαστικά και έφτιαξα μάγο, γεγονός το οποίο κάνει το παιχνίδι 50% πιο εύκολο! Summon λυκάκια, pew pew από μακρυά και gg!

Γενικά όμως χρόνια είχα να νοιώσω τέτοιο sense of wonder με τον κόσμο νέου παιχνιδιού, φοβερό immersion!
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: Elden Ring

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Εμένα πάλι μου αρέσει up close and personal. Kάτσε, απόψε θα πάω για το Guts Greatsword (παρότι τα colossal weapons είναι λίγο αστεία που είναι πιο μεγάλα από το χαρακτήρα).
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Re: Elden Ring

Δημοσίευση από asgardlord »

Είχα εκείνο το grafted smthing που παιρνεις από τον Leonine (τέρμα κάτω στο χάρτη μέσα σε ένα κάστρο). Επρεπε να ξεφορτωθώ το μισό armor γιατί με το ζόρι κουνιόμουνα! Νομίζω γενικά πλεονεκτούν τα agility builds - έχουν καλό dmg και κίνηση!
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: Elden Ring

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

asgardlord έγραψε: Πέμ 25 Αύγ 2022, 15:50 Είχα εκείνο το grafted smthing που παιρνεις από τον Leonine (τέρμα κάτω στο χάρτη μέσα σε ένα κάστρο). Επρεπε να ξεφορτωθώ το μισό armor γιατί με το ζόρι κουνιόμουνα! Νομίζω γενικά πλεονεκτούν τα agility builds - έχουν καλό dmg και κίνηση!
εγώ τωρα τα βλέπω αυτά, έγινα Juggernaut χθες και δεν ήταν καλά...

Στο μεταξύ, εκείνος ο έφιππος tree protector ακόμα μου τις βρεχει.... :toothy:
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Re: Elden Ring

Δημοσίευση από asgardlord »

Ναι, και μένα με έκανε καλοκαιρινό όσο έπαιζα melee, με το μάγο τον έβγαλα με τη δεύτερη προσπάθεια και χωρίς gear, μιλάμε για τρελό cheat class!
Iron wields from armored wrists
Απάντηση

Επιστροφή στο “Video Games”