ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

«Ατζεντα» για τρέχουσες συναυλίες, reports, κανονίσματα κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από CountRaven »



ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022
Eternal Champion return to conquer Athens again! Mark the date 8 september 2022 and prepare your horns. More info t.b.a
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8698
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από Zippo190 »

Ναι ρε εκεί θα είμαστε!!!!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από CountRaven »



Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από CountRaven »

Αποκλειστικά κατά τη διάρκεια του event θα ανακοινωθούν και τα πρώτα ονόματα του Up The Hammers 2023. Όλοι όσοι παρευρεθούν στη συναυλία των Eternal Champion, θα λάβουν στην είσοδο ένα κουπόνι με μοναδικό κωδικό, ο οποίος θα δίνει 10 EUR έκπτωση στην αγορά του εισιτηρίου για το Up The Hammers του 2023.
Το λες και επιθετικό marketing.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1836
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από Xstroyer »

ΘΡΙΑΜΒΟΣ
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από CountRaven »

Άντε γράψτε καμία λεπτομέρια. Είδα ότι παίχτηκε και διασκευάρα Mystic Force.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1836
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από Xstroyer »

CountRaven έγραψε: Σάβ 10 Σεπ 2022, 04:15 Άντε γράψτε καμία λεπτομέρια. Είδα ότι παίχτηκε και διασκευάρα Mystic Force.
Πανηγυρικό sold-out χωρίς guest lists και προσκλήσεις, πολύ καλές οι Ελληνικές μπάντες, είσοδος με Fighting the World (!!!) στα ηχεία για τους Eternal Champion, και για μια ώρα, γροθιές στον αέρα και το club να τραγουδάει. Δε νομίζω να είδαμε άλλη τόσο ΚΑΝΟΝΙΚΟ-HEAVΥ-METAL συναυλία φέτος. Φόρος τιμής στον Menser η διασκευή Mystic-Force και στον Τσάμη το Stygian Passage (εκπληκτική εκτέλεση!)

Παλμός, ένταση, καταπληκτική απόδοση, με διαφορά η καλύτερη εμφάνιση EC από τις 4 που τους έχω δει.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8698
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από Zippo190 »

Καλή φάση, χαίρομαι που περάσατε καλά, εγώ συνειδητά απείχα αν και ήθελα πολύ να τους δω.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6244
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από theBox »

Zippo190 έγραψε: Σάβ 10 Σεπ 2022, 11:45 Καλή φάση, χαίρομαι που περάσατε καλά, εγώ συνειδητά απείχα αν και ήθελα πολύ να τους δω.
To ιδιο κι εγω δυστυχως. Τουλαχιστον προλαβα Uth
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
SlayerKing
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιούλ 2019, 16:02

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από SlayerKing »

Πολυ καλη εμφανιση, με πολυ μεγαλη διαθεση απ την μπαντα.
Μετριοτατος ηχος τουλαχιστον προς τα πισω.
Για μενα η καλυτερη εμφανιση παραμενει στο Crow, κυριως λογο feeling και μπαντας και κοινου.

ΥΓ: Temple sucks
nightbreaker33
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ 23 Ιουν 2021, 13:15
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από nightbreaker33 »

Κάτι αρχήν, είχε αξιόλογα support group Black Soul Horde και Reflection και έπαιξαν τα καλύτερα τους τραγούδια. Είχαν φτιάξει καλό setlist. Έκανα λιγο ,headbanging στο Stone Giants και μέτα κράτησα τις δυνάμεις μου για Eternal Champion οι οποιοι κατάκτησαν την σκηνή. Mystic Force πιο έπαιξαν ρε παιδιά γιατί μου φάνηκε ότι παίξαν μόνο δικά τους η εγώ δεν θυμάμαι καλά. Είχε καλό κόσμο.μεσα με σκουντηματα και "ξύλο". Ατελείωτο headbanging στα πιο γνωστά "Armor of Ire", "Ravening Iron" και "I Am The Hammer". Αυτό το τραγούδι που είχε βάλει ο ντιτζει με τη γυναίκα που τραγουδούσε ήταν όντως Lordian Guard? Ο ήχος δεν ήταν και ο καλύτερος καθώς οι χαμηλές νότες των κιθάρων σε όλες τις μπάντες δεν ακούγονταν.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από CountRaven »

nightbreaker33 έγραψε: Δευ 12 Σεπ 2022, 19:28 Κάτι αρχήν, είχε αξιόλογα support group Black Soul Horde και Reflection και έπαιξαν τα καλύτερα τους τραγούδια. Είχαν φτιάξει καλό setlist. Έκανα λιγο ,headbanging στο Stone Giants και μέτα κράτησα τις δυνάμεις μου για Eternal Champion οι οποιοι κατάκτησαν την σκηνή. Mystic Force πιο έπαιξαν ρε παιδιά γιατί μου φάνηκε ότι παίξαν μόνο δικά τους η εγώ δεν θυμάμαι καλά. Είχε καλό κόσμο.μεσα με σκουντηματα και "ξύλο". Ατελείωτο headbanging στα πιο γνωστά "Armor of Ire", "Ravening Iron" και "I Am The Hammer". Αυτό το τραγούδι που είχε βάλει ο ντιτζει με τη γυναίκα που τραγουδούσε ήταν όντως Lordian Guard? Ο ήχος δεν ήταν και ο καλύτερος καθώς οι χαμηλές νότες των κιθάρων σε όλες τις μπάντες δεν ακούγονταν.
Έπαιξαν διασκευή Lordian Guard το Stygian Passage και Mystic Force το Awakened by the Dawn.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Re: ETERNAL CHAMPION - Live - Αθήνα - 8 Σεπτέμβρη 2022

Δημοσίευση από Aphelian »

nightbreaker33 έγραψε: Δευ 12 Σεπ 2022, 19:28 Αυτό το τραγούδι που είχε βάλει ο ντιτζει με τη γυναίκα που τραγουδούσε ήταν όντως Lordian Guard? Ο ήχος δεν ήταν και ο καλύτερος καθώς οι χαμηλές νότες των κιθάρων σε όλες τις μπάντες δεν ακούγονταν.
Το Dark Civilization ηταν το τραγουδι που επαιξε, ειναι απο το Lordian Winds EP(?) και ακολουθει το Stygian passage στην κανονικη ροη.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Συναυλίες & Events”