Cobra Kai

Τα πάντα γύρω από τηλεοπτικές σειρές με τις οποίες έχουμε κάψει κύτταρα.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ξεκίνησε κανείς να βλέπει; Είδα το πρώτο επεισόδιο κ δεν ξερω τι να περιμένω. Παιζεί καλά ο Σίλβερ;
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από LuciferSteele »

σίγουρα η κατώτερη από όλες σαν σεζόν αλλά και πάλι γουστάρουμε
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από castledemon »

μια χαρα ηταν. Στα ιδια επιπεδα με πριν
Ο Τερυ Σιλβερ βασικα ηταν πολυ καλος και το οτι ειναι αγέραστος βοηθάει πολύ (σε αντίθεση με τον Kreese που δυσκολευτηκα να τον συνηθισω τοσο παππου)
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από Xstroyer »

Άλλη μια σεζόν που έφυγε νεράκι και μου άρεσε πολύ το τέλος. Θα ήθελα στην επόμενη να τελειώνει και να μη ξεχειλώσει, για να το θυμόμαστε ως μια γαμάτη σειρά.
Άβαταρ μέλους
Grin
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2020, 00:33

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από Grin »

Οσκαρικός Ζάμπκα και πάλι. Η σειρά έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Αναμένουμε Χίλαρι Σουάνκ για επικό φινάλε
Άβαταρ μέλους
Grin
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2020, 00:33

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από Grin »

Για να ζεσταινόμαστε κι εδώ ..

Άβαταρ μέλους
Northbound
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2022, 01:16

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από Northbound »

1 και σήμερα για την πέμπτη σεζόν, ΠΑΜΕ ΛΕΜΕ!
Like a man is a mountainside
Greatness waits for those who try
None can teach you, it's all inside
Just climb
Άβαταρ μέλους
Northbound
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2022, 01:16

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από Northbound »

Λοιπόν, τελείωσα την σεζόν μέσα σε μια μέρα και έχω να πώ ότι παίζει να είναι από τις λίγες σειρές που έχουνε κάνει το 5 στα 5 στις 5 πρώτες τους σεζόν. ΣΩΣΤΗ νοσταλγία με παλιούς χαρακτήρες και γενικά ροή και storyline που σε κρατάνε εκεί και θες απλά να πατήσεις με την μία να δεις το επόμενο επεισόδιο.
Like a man is a mountainside
Greatness waits for those who try
None can teach you, it's all inside
Just climb
Άβαταρ μέλους
Grin
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2020, 00:33

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από Grin »

Κι εγώ με τη σειρά μου, μόλις ολοκλήρωσα τη συνήθεια που έγινε λατρεία Cobra Kai. Να πούμε λίγα πραματάκια για την 5η σεζόν που ήρθε σχετικά γρήγορα μετά την 4. Είναι προφανές οτι οι σκηνοθέτες θέλουν να αβιώσουν σχεδόν ΟΛΟΥΣ τους χαρακτήρες που παρέλασαν στα Karate Kid. Είναι επίσης προφανές, με τα μέχρι τώρα δεδομένα, ότι πάμε για ένα συμβατικό happy end της ιστορίας, χωρίς σοκαριστικές ανατροπές. Δεν φαίνεται να υπάρχει εξέλιξη για τη νέα γενιά ηθοποιών (Τόμπι, Μιγκέλ, Τόρι κτλ.) οπότε το βάρος πέφτει και πάλι στους παλιούς.

Ο ροκ εν ρολ BAD ASS της καρδιάς μας, Τζόνι Λόρενς, προσφέρει και πάλι μοναδικά highlights και τον ευχαριστούμε γι αυτο. Θα πρέπει να δουλευτεί πολύ προσεκτικά η επόμενη σεζόν, εάν πρόκειται για την τελευταία, ώστε να δώσει το φινάλε που αξίζει σε αυτό το διαμάντι του καιρού μας.
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από asgardlord »

Προσυπογράφω όσα αναφέρατε πιο πάνω, η σειρά τα σπασε για ακόμα μια σεζόν. Γενικά λόγω παντελούς έλλειψης χρόνου σπάνια κάθομαι να δω κάτι, και τα λίγα που βλέπω θα μου πάρουν δυο μήνες να ολοκληρώσω 2 ώρες θέασης, αλλά με το Cobra Kai έμεινα για ακόμα μια φορά ξύπνιος όλη νύχτα να το δω μονορούφι! Τηλεοπτικό κρακ!
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Northbound
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2022, 01:16

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από Northbound »

Έχω μπει και σε τριπάκι τώρα που βλέπω διάφορα βίντεο στο YouTube ή και διάφορα άλλα άρθρα γενικά με fan theories τι μπορεί να παιχτεί στην 6η σεζόν (εφόσον θα υπάρξει - το καλό που τους θέλω βασικά) και έχει ακόμα ψωμί πραγματικά πιστεύω για μία ακόμα σεζόν χωρίς να το ξεχειλώσουνε.
Like a man is a mountainside
Greatness waits for those who try
None can teach you, it's all inside
Just climb
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Cobra Kai

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Έκλαψα 🤣🤣

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεοπτικές σειρές”