CRAFT SWORD (ARG) - Hyborian Age (2022)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Re: CRAFT SWORD (ARG) - Hyborian Age (2022)

Δημοσίευση από asgardlord »

Σωστά τα λές Πρίαμε, προφανώς και δεν υπερασπίζομαι το στιχουργικό επίπεδο, απλά θίγω το ότι δεν είναι καινοφανές ούτε σπάνιο, 9/10 λατινοαμερικάνικα κάπως έτσι το πάνε! Και το να κραδαίνεις σπαθιά και να εφορμάς εναντίον ενός - εν πολλοίς ανύπαρκτου πλέον- εχθρού, έχει τον ρομαντικό δονκιχωτισμό του! Θέλω λίρικ βίντεο Βattle Raider να ρίξουμε το πολυτονικό!
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: CRAFT SWORD (ARG) - Hyborian Age (2022)

Δημοσίευση από CountRaven »

Γενικά στο.Λατιν Αμέρικα τα ανακαλύπτουν ξανά τώρα όλα αυτά σε ένα ας πούμε πιο μαζικό επίπεδο και ξεσαλώνουν.

Βλέπω κάτι λίστες από Λατινική Αμερική που από τη μια έχουν τίγκα black / death από τα τάρταρα και την άβυσσο και από την άλλη φουλ σπαθοφόρο epic / power.

Και μου ζητάνε και τεύχη FS τα οποία τρώνε μπλοκ από το Ελληνικό ταχυδρομείο επειδή λέει δε στέλνουμε Περού λόγω covid!

Εδώ βγήκε Legend Maker βυνιλιο από Κολομβία, τι να λέμε τώρα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: CRAFT SWORD (ARG) - Hyborian Age (2022)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Ενοχλεί η Λατινική Αμερική που ακόμα μυρίζει δέρμα και ατσάλι το μέταλ της και όχι άρωμα ροδόνερο ηλεκτρονικού τσιγάρου.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: CRAFT SWORD (ARG) - Hyborian Age (2022)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Υπάρχει κανά emoticon που να προσκυνά;;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: CRAFT SWORD (ARG) - Hyborian Age (2022)

Δημοσίευση από CountRaven »

Zippo190 έγραψε: Δευ 03 Οκτ 2022, 19:04 Ενοχλεί η Λατινική Αμερική που ακόμα μυρίζει δέρμα και ατσάλι το μέταλ της και όχι άρωμα ροδόνερο ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Κλαίω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: CRAFT SWORD (ARG) - Hyborian Age (2022)

Δημοσίευση από CountRaven »

Progress_Lost έγραψε: Δευ 03 Οκτ 2022, 19:10 Υπάρχει κανά emoticon που να προσκυνά;;
Στο παλιό fs είχαμε.

Θα φροντίσει ο @Scrollkeeper.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: CRAFT SWORD (ARG) - Hyborian Age (2022)

Δημοσίευση από CountRaven »

Καλώ @Bersekeros
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Bersekeros
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Τρί 11 Ιούλ 2023, 00:12
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: CRAFT SWORD (ARG) - Hyborian Age (2022)

Δημοσίευση από Bersekeros »

Επικό εξώφυλλο: ✓
Επικοί τίτλοι τραγουδιών : ✓
Επικότροπη αρρενωπή φωνή (όχι φλώρικη) : ✓
Επική μουσική / ύφος / ρυθμός : ✓

Γενικό αποτέλεσμα και ετυμηγορία : ✓

Τίμιο επικό ατσάλι από το Μπουένος Άιρες, χωρίς πολλές πολλές φιοριτούρες και κορδελίτσες.

Για τις ενστάσεις στους στίχους, που διάβασα παραπάνω, δεν έχω άποψη, καθώς δεν μπόρεσα να εκτεθώ σε αυτούς, μιας και δεν τους είχε ούτε το archives, ούτε το συνδρομητικό.
Δεν ξέρω αν είναι γραμμένοι με συντακτικό ή περιέχουν μαργαριτάρια.
Μόνο σε ένα νομίζω, άκουσα στίχους σε στυλ "Heavy Metal or no metal at all" και το κομμάτι λεγόταν "Steel Empire".
Άβαταρ μέλους
Mamercus
Δημοσιεύσεις: 640
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2022, 21:04

Re: CRAFT SWORD (ARG) - Hyborian Age (2022)

Δημοσίευση από Mamercus »

ΑΠΟΛΑΦΣΗ!
Μετά από 12ωρο στη δουλειά, μπαίνω και διαβάζω φόρουμ, ΑΥΤΟ το τόπικ.
Σ' ευχαριστώ, χωριό μου!
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”