Better Than Raw LP (Helloween) Info Required !!!

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Ravenborn
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Δευ 06 Απρ 2020, 16:20
Τοποθεσία: Αθήνα

Better Than Raw LP (Helloween) Info Required !!!

Δημοσίευση από Ravenborn »

Χαίρετε κύριοι και κυρίες ,

έχω ένα πρόβλημα αναφορικά με ένα άρθρο που θέλω να γράψω για τον δίσκο στον τίτλο του θέματος και πολλά προβλήματα να λύσω αναφορικά με τις απαιτούμενες πληροφορίες για το making of , backround story κτλ. Η καλύτερη δυνατή επιλογή που θα είχα είναι η πρόσβαση στα liner notes του Better Than Raw Expanded And Remastered Edition , αλλά και δεν έχω πια CD PLayer να παίξω το δίσκο και να το αγοράσω από το Amazon μόνο και μόνο για τα liner notes , δεν λέει .
Συνεπώς μου μένει το Διαδίκτυο αλλά δεν γνωρίζω που να ψάξω για τις πληροφορίες του πώς φτιάχτηκε ο δίσκος ( Δισκάρα by the way ) . Αν γνωρίζετε κάτι σχετικό και θέλετε να βοηθήσετε - γενικά , να προτείνετε ένα site που έχει πράμα και πληροφορίες τέτοιου είδους για μπάντες ένα χεράκι βοηθείας θα ήταν ανεκτίμητο .
Εις υγείαν , εβίβα , γειά ... μάλωσα με το πρόσωπο - Άγνωστου θεούλη μπερμπάτη στα Μεσόγεια Αττικής , καθώς κατέβαζε σε επίσκεψή του την κανάτα με το κρασί .
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: Better Than Raw LP ( Helloween ) Info Required !!!

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Hailz! Εννοείς πέρα από τα μεταλλικά αρχεία?

https://www.metal-archives.com/albums/H ... Raw/468537

Θέλω γιγαντοαφίσα και σιδερότυπο το εξώφυλλο.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Ravenborn
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Δευ 06 Απρ 2020, 16:20
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Better Than Raw LP ( Helloween ) Info Required !!!

Δημοσίευση από Ravenborn »

Πέρα από τα metal archives , ναι .
Εις υγείαν , εβίβα , γειά ... μάλωσα με το πρόσωπο - Άγνωστου θεούλη μπερμπάτη στα Μεσόγεια Αττικής , καθώς κατέβαζε σε επίσκεψή του την κανάτα με το κρασί .
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Re: Better Than Raw LP (Helloween) Info Required !!!

Δημοσίευση από asgardlord »

Off topic αλλά τρελό flashback / νοιώθω κωλόγερος moment : Λίγο αφ' ότου άρχισα να ακούω σοβαρά χέβι μέταλ, ανέβηκα καλοκαίρι Αθήνα με τους γονείς μου και πήγα Metropolis. Είχα πάρει αυτό και το "Night of the Stormrider" γιατί δεν είχα αρκετά λεφτά να πάρω το Something Wicked που βγήκε τότε και το stormrider ήταν πιο φτηνό! Έτσι κατέληξα με ένα δίσκο που είναι ακόμα μέσα στους δέκα αγαπημένους μου και ένα πολύ καλό Helloween δίσκο. Αλλά όταν κοιτάς την ημερομηνία, βλεπεις 98 και και συνειδητοποιείς πως ήσουν 16 και σύντομα πατάς τα 41, σε πιάνει ένας ντουβρουντζάς!

Τελικά άλλοι βλέπουν φώτο άλμπουμ για αναμνήσεις, εμείς εξώφυλλα δίσκων!
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: Better Than Raw LP (Helloween) Info Required !!!

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

στην κρίση του κωλόγερου μεταλλά σειράς 90's, μία είναι η λύση!

ΜΟΝΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ 80's. Αποφεύγουμε τα 90's όπως ο Papa Emeticus το λιβάνι. (Και πάλι στα 90'ς γυρναμε...)
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Re: Better Than Raw LP (Helloween) Info Required !!!

Δημοσίευση από asgardlord »

Advancing Yokeda έγραψε: Παρ 25 Νοέμ 2022, 09:56 στην κρίση του κωλόγερου μεταλλά σειράς 90's, μία είναι η λύση!

ΜΟΝΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ 80's. Αποφεύγουμε τα 90's όπως ο Papa Emeticus το λιβάνι. (Και πάλι στα 90'ς γυρναμε...)
Σωστός! Πρέπει να ξαναξυπνήσω και το μίσος μου για το γκράντζ παρόλο που ήταν ήδη non-relevant όταν ξεκίνησα να μπαινω για τα καλά στο μεταλ συμπαν!
Iron wields from armored wrists
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”