Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Μυθιστορήματα, πεζά, ποίηση, κόμιξ, διηγήματα, κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από CountRaven »

Γραμμένο από τον Magus και τον Aris Shock, εκδότη του Shock Fanzine και συγγραφέα του "Rites of the Abyss" του βιβλίου για το Ελληνικό Black Metal. - viewtopic.php?f=41&t=4476

ANNOUNCEMENT (via Pagan Records):
(Pre order link below)

‼️ Necromantia first official biography book available for pre-order ‼️

💥The first, complete & official band biography covers 32 years of music & unknown stories

💥Available in die hard (100 hand numbered copies), limited (400 copies) and regular book-only versions via Pagan Records

💥Pre-order your copy here: https://tinyurl.com/4dcze9h5

💥Supported by METAL HAMMER GREECE (Official), metal.de and Musick Magazine

The Magus said: “Time is ruthless and cruel. But is also healing and forgiving. Necromantia‘s time was not due, but it’s Time’s cousin, Death decided otherwise and moved Baron Blood to another plane a few years ago. Therefore Necromantia wrote their final chapter with the album “To the Depths We Descend”. So the book was completed….and now is available in printed form.

“This is our complete and official biography dating from our school years up to 2021. A full history including rare photo material documenting our journey through the realm of the extreme music, which you and us love, black metal. We always stayed true to our principles and you can read all about it. Not only that but we are offering you a very rare recording of our early days as a gift. Through you, the fans, we shall always be Eternal. Salutes”

Full news: https://mailchi.mp/3-nation.com/necroma ... -pre-order

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4642790064
Συνημμένα
FB_IMG_1674104185904.jpg
FB_IMG_1674104185904.jpg (44.79 KiB) Προβλήθηκε 3309 φορές
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Αν ήταν να πάρω μια βιογραφία ελληνικής μπλακ μπάντας αυτή θα ήταν των Necromantia. Μεγάλη μορφή ο Ζαχαρόπουλος. Και ωραίο εξώφυλλο και τίτλος.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από Xstroyer »

Σχόλια για τιμούλα, limitation κτλ; :P
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από CountRaven »

Λογική μου φαίνεται η τιμή του μιας και μιλάμε για βιβλίο 200 σελίδων μαζί με 7". Λογικά θα βγαίνει κανένα 50ρθκο με τα ταχυδρομικά. Πόσο που καλείται να το δώσεις μια φορά.

Τώρα τα 400;κομμάτια που βγαίνει ok ψιλό ok νούμερο μου κάνει για βιβλίο.

Σε λίγο που θα φτάσει στο 35ρι η nornal τιμή για μονό LP νέας κυκλοφορίας, εκεί να δεις σχόλια αγαπητέ @Xstroyer !!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από TitusGroan »

Απ οτι καταλαβα ειναι 3 οι εκδοσεις: die hard (100), limited (400) και μόνο το βιβλιο σε αγνωστο αριθμο αντιτυπων. Για τους φανατικους της μπαντας καλες ειναι οι τιμες. Εγω θα προσπερασω, περιμενοντας την αυτοβιογραφια του Αρχηγου
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από CountRaven »

TitusGroan έγραψε: Πέμ 19 Ιαν 2023, 15:42 Απ οτι καταλαβα ειναι 3 οι εκδοσεις: die hard (100), limited (400) και μόνο το βιβλιο σε αγνωστο αριθμο αντιτυπων. Για τους φανατικους της μπαντας καλες ειναι οι τιμες. Εγω θα προσπερασω, περιμενοντας την αυτοβιογραφια του Αρχηγου
Ή το επόμενο τεύχος ΦΣ. Έστειλα χτες σε μια μπάντα 63 ερωτήσεις. Θα με βρίσουν πιστεύω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από TitusGroan »

63 ερωτησεις χαχα. Πρεπει να μελετησουν καλα για να περασουν τις εξετασεις
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από Xstroyer »

Δεν ξέρω πόσοι εδώ αγοράζουν βιβλία, αλλά 30 ευρώ η απλή έκδοση, είναι σαν να λέμε 40 ευρώ το βινύλιο
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από CountRaven »

Xstroyer έγραψε: Παρ 20 Ιαν 2023, 07:29 Δεν ξέρω πόσοι εδώ αγοράζουν βιβλία, αλλά 30 ευρώ η απλή έκδοση, είναι σαν να λέμε 40 ευρώ το βινύλιο
Πολλά είναι τα 30 δεν διαφωνώ.

Από τη στιγμή όμως που παίζει regular έκδοση που δεν είναι limited το βάζεις στο πρόγραμμα. Ο δίσκος που τώρα έχει 40 θα εξαφανιστεί και σε λίγο καιρό θα έχει 60 στη μαύρη. Αυτό δεν μπορεί να το διαχειριστεί εύκολα ο casual ακροατής.

Η δική μου ένσταση είναι σε μεγάλο βαθμό ως προς το γεγονός δυστυχώς το 40ρι θα γίνει το starting point και στις regular εκδόσεις. Οπότε για κάποιον που θέλει να αγοράζει 4-5 new releases τι μήνα σε LP το σκηνικό γίνεται out of question.

Ανάλογα τα ποσά με το βιβλίο. Αν και στο μυαλό μου τα βιβλία είναι κάτι που μπορώ να τα βρίσκω οπότε θέλω, κάπως έτσι το έχω συνδυάσει.

Αν και με το Rites... την πάτησα. Δεν το πήρα όταν ήρθε Ελλάδα -από το συγγραφέα ή τον Sonic Age που είχε κόπιες- και τώρα μόνο από Αγγλία παίζει να το βρω. Εκτός αν στείλω στον συγγραφέα που έχω ένα μια επαφή επειδή είχε δώσει συνέντευξη στον Mercury.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από TitusGroan »

Γενικα 30 ευρω ειναι πολλα για βιβλιο 200 σελιδων εστω και hardback. Γι αυτο ειπα ειναι καλη η τιμη, αλλα για τους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Έρχεται η επίσημη βιογραφία των NECROMANTIA

Δημοσίευση από Xstroyer »

Κάπου εδώ να πούμε πως κυριολεκτικά σε μια συναλλαγή, βιβλίο 30 ΕUR = δίσκος 40 EUR.

Aν πας σε ένα κατάστημα και πάρεις το βιβλίο, ο έμπορος πληρώνει 6% ΦΠΑ για βιβλία, αλλά αν πάρεις ένα δίσκο πληρώνει 24% ΦΠΑ στην αξία που βλέπει ο αγοραστής.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Λογοτεχνία”