GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

«Ατζεντα» για τρέχουσες συναυλίες, reports, κανονίσματα κλπ.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από CountRaven »

[MESSAGE FROM THE CLERGY]

🔈 AthensRocks 2023 is on the square and level!

🔥 To AthensRocks Festival 2023 υποδέχεται τους Ghost την Κυριακή 25 Ιουνίου στο ΟΑΚΑ, για μια εμφάνιση που περιμέναμε καιρό.

🕯️ Μαζί τους οι Candlemass, οι Typhus, ενώ σύντομα θα ανακοινωθούν περισσότερα ονόματα για το line-up του φετινού AthensRocks Festival.

🎫 Η προπώληση εισιτηρίων θα αρχίσει εντός της ημέρας, μέσω του δικτύου της Ticketmaster.gr.

❗ Από τη Δευτέρα 13 Μαρτίου θα διατίθενται συλλεκτικά hard copy εισιτήρια σε επιλεγμένα καταστήματα από 52€.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0380644496
Συνημμένα
FB_IMG_1678102190298.jpg
FB_IMG_1678102190298.jpg (44.94 KiB) Προβλήθηκε 790 φορές
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από CountRaven »

Σοβαρό live.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από Xstroyer »

Θα πάμε.
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Oακα οι ghost με τους Candlemass;;;;...πόσοι νομίζουν ότι θα πάνε;
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Grin
Δημοσιεύσεις: 1066
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2020, 00:33

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από Grin »

Να πάτε
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από theBox »

Η καλυτερη μπαντα της τελευταιας δεκαπενταετιας ερχεται να διδαξει κουλτουρα και πολιτισμο. Θα κοινωνησουμε.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από CountRaven »

Αρτουλάκι και πρόσφορο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από CountRaven »

@Grin @aorpanos72

Θέλω να μου αναπτύξετε με 5 προτάσεις γιατί οι AORάφες έχετε φάει σκάλωμα τόσο αρνητικό με τους Ghost.

Το μισό και παραπάνω κράξιμο που διαβάζω από το πρωί, απλά επειδή ανακοινώθηκε ένα live είναι από άτομα του ευρύτερου χώρου της βελούδινης μελωδίας -made in Greece-.

Γιατί;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από Zippo190 »

θα κλείσουν και τις πόρτες όπως τη προηγούμενη φορά για να μη μπορεί να φύγει ο κόσμος;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από Xstroyer »

Xωρίς παρεξήγηση με τα βελούδινα παιδιά του forum, ξέρετε πως σας εκτιμώ και δεν είναι προσωπικό αυτό, αλλά μονίμως βλέπω μια γκρίνια και έναν ελιτισμό της τρύπιας κάλτσας, όπου πάντα φταίνε όλοι οι άλλοι, οι promoters και τα μαγαζιά, τα περιοδικά, οι μεταλλάδες και ο Τσίπρας ξέρω-γω, και το AOR - μελωδικό rock - hard rock, είναι "κυνηγημένο", "αδικημένο" και δεν ξέρω-γω τι άλλο στην Ελλάδα, ενώ μάλλον πρέπει να κοιτάξουν λίγο τη καμπούρα τους και να μη βγάζουν μιζέρια γκοθάδων, αλλά δροσιά και καρδούλες.
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Δεν βγάζω καμία μιζέρια....δεν μου λένε κάτι ιδιαίτερο...δεν ασχολούμαι. Πάντως ΟΑΚΑ δεν γεμίζουν...εκτός αν ακυρωθούν όλες οι υπόλοιπες συναυλίες που είναι προγραμματισμένες.
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Xstroyer έγραψε: Δευ 06 Μαρ 2023, 21:23 Xωρίς παρεξήγηση με τα βελούδινα παιδιά του forum, ξέρετε πως σας εκτιμώ και δεν είναι προσωπικό αυτό, αλλά μονίμως βλέπω μια γκρίνια και έναν ελιτισμό της τρύπιας κάλτσας, όπου πάντα φταίνε όλοι οι άλλοι, οι promoters και τα μαγαζιά, τα περιοδικά, οι μεταλλάδες και ο Τσίπρας ξέρω-γω, και το AOR - μελωδικό rock - hard rock, είναι "κυνηγημένο", "αδικημένο" και δεν ξέρω-γω τι άλλο στην Ελλάδα, ενώ μάλλον πρέπει να κοιτάξουν λίγο τη καμπούρα τους και να μη βγάζουν μιζέρια γκοθάδων, αλλά δροσιά και καρδούλες.
Το αν είναι η όχι κατατρεγμένο στην χώρα που γεμίζει γήπεδα για τους maiden τους Metallica και τέλος, το μελωδικό hard rock ....είναι γνωστό ανά τους αιώνες .... Όταν η χειρότερη προσέλευση σε κόσμο στην παγκόσμια περιοδεία των Kiss ήταν η Ελλάδα με 8000 κόσμο.. καταλαβαίνεις ότι έχουμε όλο το δίκιο να νιώθουμε αδικημενοι. Και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είμαστε οι καρδούλες της κατάστασης. Δεν μου αρέσουν δεν μου κάθεται ότι πρεσβεύουν ρε παιδί μου, οπότε δεν θα πάω ούτε και με δωρεάν πρόσκληση. Για τα καταπληκτικά περιοδικά δεν θα το πιάσω καθόλου...γιατί η χολή που θα βγάλω θα λιώσει τα καλώδια του σέρβερ.
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από Xstroyer »

Και οι Scorpions στάδια γεμίζουν, περισσότερο από άλλες χώρες, μη πιάνεσαι στο ότι δεν έπιασαν οι Kiss ή είχαν λιγότερο κόσμο από άλλους στην Ελλάδα μωρέ.

Επίσης, διαφωνώ κάθετα με το καραμελένιο αφήγημα ότι ο metal τύπος δεν στήριξε το μελωδικό ρόκ ξέρω-γω. Metal ήταν ο Τύπος, για metal κυρίως έγραφε, όχι Journey και Stan Bush, τι να κάνουμε; Να κυνηγήσουν και οι thrashάδες το Ποπ & Ροκ γιατί δεν είχε thrash και κοροϊδευε τους Slayer; Απλώς το έχουν πάρει βαριά κάποιοι της ηλικίας μας και δεν το ξεπερνάνε, λες και τους κάνανε μπούλινγκ στο γυμνάσιο και τους έμειναν ψυχολογικά τραύματα.

Όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από Xstroyer »

Επίσης, μπορεί να γίνουν και οι Ghost σαν τους Kiss και να έχουν στην Ελλάδα τη χαμηλότερη προσέλευσή τους, who knows. Εδώ θα είμαστε και θα τα ξαναπούμε. Αν πάω και περάσω καλά, κλάιν τα υπόλοιπα.
Άβαταρ μέλους
Grin
Δημοσιεύσεις: 1066
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2020, 00:33

Re: GHOST & CANDLEMASS & TYPHUS & TBA @ AthensRocks Festival - Κυριακή 25 Ιουνίου 2023

Δημοσίευση από Grin »

1. Χαίρομαι που η κοινότητά μας μένει ενωμένη σαν γροθιά.
2. Οι Ghost πλουτίζουν στη μουσική βιομηχανία προσφέροντας αέρα κοπανιστό (κάποιοι το αποκαλούν ιδιοφυές!)
3. Δεν μπορώ να βάλω αφίσα στο δωμάτιό μου αυτές τις φάτσες και έναν τύπο που αυτοαποκαλείται Πάπα-Εμετός
4. Αν οι Ghost εμφανίζονταν στο L.A το 1989 θα έτρωγαν ξύλο (και στο Seattle αργότερα, ακόμα περισσότερο)
5. Είναι αμφισεξουαλικοί
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Συναυλίες & Events”