Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από CountRaven »

@theBox

Εγώ πάντως δίσκους στα πεταχτά και με skips δεν ακούω. Οπότε βγάλε με από την εξίσωση σε παρακαλώ.

Όταν θα πω ότι θα ακούσω ολόκληρο άλμπουμ ακούγεται όπως πρέπει.

Μπορεί να ακούσω τραγούδια ή δείγματα για να αποφασίσω αν θα πάω παρακάτω αλλά όταν ακούω δίσκο ολόκληρο θα το κάνω με μεγάλη προσοχή.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Τρί 18 Απρ 2023, 12:55 ΑΑΑΑΑΑΑ ΕΠΙΣΗΣ....



Οριστε η μπάντα που παιζει προγκρεσσιβ μεταλ/ροκ τη σημερον ημερα και κυκλοφορει ακατεβατα 9αρο10αρια ενω στα 90ς δεν ειχε διαμορφωθει ΚΑΝ αυτο το στυλ (εννοω η ρετρομιξη yes/eloy με nwobhm) και ειναι κατι "φρεσκο" μεσα στη νοσταλγια του.
Ειναι το ιδιο στυλ με soul cages? ΟΧΙ. Πρεπει ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ να ειναι; ΕΠΙΣΗΣ ΟΧΙ. Δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει, αλλα μιλαμε για μπαντα φαινομενο που ειμαστε τυχεροι που τη βιωνουμε ενω μεγαλουργει. Και ακολουθουν και οι phantom spell απο κοντα αν παιξουν σωστα τα χαρτια τους.

Δεν χρειαζεται να περιμενουμε 100% αντιγραφη των πραγματων που αγαπησαμε στα 90ς. ΛΙΙΙΓΟ παραπερα υπαρχει αντιατοιχο πραγμα, καλλιτεχνικοτατο που ξυνει την ιδια φαγουρα.

Τωρα, αν ακουσεις το δισκο 1-2 φορες ενω δουλευεις, ή σερφαρεις ή τσαταρεις ή τρως...ε ΣΟΡΡΥ ΚΙΟΛΑΣ μπορει να μην σε πιασει. Αυτο που θελω να πω γενικα ειναι οτι, καποιοι ξεχνατε οτι δεν γινεται να σου δινει μονο ο δισκος πραγματα....πρεπει να δινεις κι ΕΣΥ πραγματα στο δισκο. Οπως παλια. Αλλιως ναι, ολα αδιαφορα θα φαινονται εκτος απο τα γνωριμα που ηδη εχουμε αγαπησει (γιατι τους εχουμε δωσει κ εμεις χρονο).
Hallas γκρουπάρα αλλά πάμε αλλού.

Συμφωνώ ναι. Μπάντα φαινόμενο. Τα έχω γράψει για το άλμπουμ εδώ και καιρό.

https://metalinvader.net/el/hallas-isle-of-wisdom/
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Τρί 18 Απρ 2023, 11:28 Εγω ειμαι πιο κοντα στο "αν αυτο εβγαινε το 85-95 θα το εκθειαζαμε".

Απλα ειναι λιγοτερα τα καλα και περισσοτερη η σαβουρα. Κι επειδη πλεον το ειδος δεν ειναι μεινστρημ να υπογραφεται και να προβαλλεται απο εταιριες και περιοδικα, μενει σε εμας να σκαψουμε και να ξεσκαρταρουμε σε μια συγκυρια που πρεπει να τα ακουσεις ολα, και τα σκατα και τα καλα για να διαλεξεις 5 δισκους απο τους 50.

Εχει γινει λογω τεχνολογιας και "undergroundness" πιο δυσκολο να πλοηγηθεις στη φαση, ειδικα τωρα που ειμαστε 35+ με δουλειες, οικογενειες κι ελαχιστο χρονο. Αλλα οχι οτι δεν βγαινουν 5-10 δισκαρες το χρονο, μην τρελαθουμε κιολας.

Τωρα, αν καποιος ψαχνει το νεο transcendence ή το νεο land of the free, μαλλον εχει μη-ρεαλιστικες απαιτησεις και ξεχναει επισης οτι αυτοι οι "δισκοι οροσημα" βγηκαν και σε φασεις που ΟΡΙΖΟΤΑΝ το καθε υπο-ειδος. Οχι 30-40 χρονια αργοτερα που τα ειδη που μας απασχολουν εχουν ηδη οριστει και το μονο που μενει ειναι να ακουσουμε καλα τραγουδια/παιξιματα κι οχι καινοτομιες.

Καινοτομιες γθνονται καθημερινα στο μεταλ. Απλα τα ειδη αυτα μας αηδιαζουν τους συμμετεχοντες εδω μεσα, τι να κανουμε, δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας.

Κοινως, μπορειτε να γκρινιαζετε αν θελετε ή μπορειτε να προσαρμοσετε λιγο την οπτικη σας και να απολαυσετε και σημερινη μουσικη.

Your choice.

Ps: και κατι τελευταιο...ΠΟΣΟΥΣ δισκους μπορεις ρεαλιστικα να λιωσεις σε μια χρονια και να τους κανεις 100% κτημα σου; Ποσους μπορεις να μαθεις απ εξω και να επενδυσεις το χρονο που ενδεχομενως χρειαζεται για να σε "πληρωσουν"? Εγω ρεαλιστικα δεν προλαβαινω για πανω απο 10 το χρονο. Αν τωρα εχουμε συνηθησει να παταμε πλει σε 5 δισκους την ημερα περιμενοντας instant gratification, ας θυμηθουμε λιγο τις εποχες που αγοραζες ενα σιντι το μηνα με το χαρτζιλικι και το παντρευοσουν μεχρι το επομενο. Παιζει ΚΑΙ αυτο ρολο.
Δεν συμφωνώ σχεδόν σε τίποτα.

Όχι και προσαρμογή στη μουσική ρε φίλε. Είπαμε πια.

Ξέρω είναι η εύκολη λύση για να βγαίνει η καθημερινότητα και να ακούμε και κανένα άλμπουμ στο πισί μετά τη δουλειά και να λέμε έλα μωρέ καλό είναι.

Ξέρω και εγώ το περνάω κάθε μέρα. Το καταλαβαίνω.

Αλλά μπα ρε, standards δε ρίχνω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Τρί 18 Απρ 2023, 16:18 @theBox

Εγώ πάντως δίσκους στα πεταχτά και με skips δεν ακούω. Οπότε βγάλε με από την εξίσωση σε παρακαλώ.

Όταν θα πω ότι θα ακούσω ολόκληρο άλμπουμ ακούγεται όπως πρέπει.

Μπορεί να ακούσω τραγούδια ή δείγματα για να αποφασίσω αν θα πάω παρακάτω αλλά όταν ακούω δίσκο ολόκληρο θα το κάνω με μεγάλη προσοχή.
Δεν μιλησα για κανεναν συγκεκριμενα. Γενικα μιλαω με βαση αυτα που βλεπω, διαβαζω (οχι μονο FS) αλλα και ΠΡΑΤΤΩ κι εγω ο ιδιος πολλες φορες. Και δεν εννοω μονο για σκιπ και προχειρο περασμα δισκου. Μιλαω και για το ποσο καιρο επιτρεπουμε σε ενα δισκο που εχουμε ακουσει ΚΑΝΟΝΙΚΑ, να γινει κτημα μας. Παλιοτερα ειχες (λογω συνθηκων) πολυ περισσοτερο χρονο να "μαθεις" ενα δισκο και να αποφανθεις πως ΝΑΙ, μετα την 15 ακροαση, φτανει το 9/10 (πχ). Τωρα; Τωρα τον ακους δυο, τρεις, πεντε φορες, συνηθως κανοντας κ κατι αλλο ταυτοχρονα και οχι με βιβλιαρακι στο χερι, και μετα περνας στο επομενο bandcamp/youtube λινκ που πρεπει να τσεκαρεις. Ε ρε παιδια, με αυτο το συγζρονο τροπο λειτπυργιας/ακροασης δεν διαμορφωνονται "κλασσικα 10αρια" στις συνειδησεις. Ξαναλεω δεν αναφερομαι σε ΕΣΕΝΑ, αναφερομαι γενικα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Τρί 18 Απρ 2023, 16:25

Αλλά μπα ρε, standards δε ρίχνω.
Δεν εννοω να ριξεις στανταρντς αν αυτο καταλαβες. Εννοω οτι εχουμε ρομαντικοποιησει το παρελθον και τις κυκλοφοριες του γιατι οι διαφορετικες συνθηκες μας εκαναν να προσεγγιζουμε αλλιως τις κυκλοφοριες.

Λεω απλα οτι πρεπει να προσεγγιζουμε τις εκαστοτε συνθηκες ρεαλιστικα και με επιγνωση του ποιοι παραγοντες παιζουν ρολο, κι οχι απλα να λεμε "παλια καλα, τωρα σκατα".
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από CountRaven »

@theBox

Δεν ρομαντικοποίω τίποτα ρε.

Αυτιά έχω και ακούω. Κριτήρια έχω και συγκρίνω και δόξα το θεό από 13 χρόνων δίσκους ακούω. Οπότε καταλήγω σε πολύ συγκεκριμμενα συμπεράσματα.

Απαντάω προσωπικά για μένα επειδή εγώ άνοιξα το θέμα.

Υπάρχουν σήμερα ποιοτικά έπη όπως A Social Grace, Angel's Cry, Eternal Quest, Programmed, Lamentations, Moments κτλ κτλ;

Όχι.

Άρα....

Υγ. Μόνο στο Black βγαίνουν έπη με τη παλιά στόφα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Δε ξέρω ρε μάγκες... διαβάζω όλα τα ποστ και συμφωνώ σχεδόν σε όλα... Αλλά να πούμε και κάτι άλλο.. Μήπως όλοι μας ακολουθούμε αυτά που μας έμαθαν και δε θέλουμε να παραδεχτούμε;; "Όποιος παρατά το μεταλ είναι ξεπουλημένος, φλώρος.." "Πρέπει να υποστηρίζεις τις μπάντες, να αγοράζεις δίσκους, περιοδικά, να πηγαίνεις σε συναυλίες.." Ακόμα και αν δεν σου αρέσει ένα άλμπουμ, αφού με αυτά μεγάλωσες, δεν θα το υποστηρίξεις;; Πόσες φορές οι παλιότεροι δεν περνούσαν ξεκάθαρα αυτό το μήνυμα;;;

Άκουγα μεταλ γιατί αυτό που άκουγα μου άρεσε πολύ από την πρώτη φορά και με τον καιρό απλά το λάτρευα... Αλλά η λογική, να ακούσεις 20 φορές κάτι που σου φαίνεται μέτριο ή άσχημο μπας και σου αρέσει μετά, πολύ ψυχαναγκαστικό δεν είναι;;;

"Αυτιά έχω και ακούω" είπε ο Κόμης και έχει δίκιο βέβαια... Αν κάτι δεν σου κάθεται καλά και δεν σε κάνει να διασκεδάζεις τέλειωσε... Και όσο για τα περιοδικά, τα webzines, τα δισκάδικα απλά είναι η δουλειά τους να προωθούν νέα πράγματα... Φαντάζεστε να πηγαίνατε σε μαγαζί να πάρετε παπούτσια και ο μαγαζάτορας να σας έλεγε "άσε, σαν τα παλιά δεν υπάρχει τίποτα... όλα τα καινούργια είναι υποδεέστερα".. Πάει θα το έκλεινε το μαγαζί.. Και ας το ξέρει ότι η ποιότητα δεν είναι όπως παλιά, αφού ξέρει ότι κάποιοι θα αγοράσουν ούτως ή άλλως, μπαίνει στο παιχνίδι, και γίνεται αυτό που βλέπουμε.. Αφού υπάρχει ακόμα αγορά, ας το τραβήξουμε και όσο πάει.. Αυτό κάνουν και όλοι αυτοί και για αυτό βλέπουμε ξαφνικά να εμφανίζονται έπη που χάνονται μέσα σ'ένα μήνα.. Γιατί τα υποστηρίζει ένας συγκεκριμένος κύκλος και όχι η πλειοψηφία των οπαδών όπως παλιά...

Αnyway, μεγάλη κουβέντα, και πραγματικά χαίρομαι όταν κάποια μέλη γουστάρουν νέα πράγματα, αλλά λυπάμαι που πολλές φορές δεν ενστερνίζομαι τον ενθουσιασμό αυτόν.. Επίσης, προσωπικά, πάντα κινούμαι στον χώρο αυτόν ως οπαδός και ακούω ως απλός ακροατής που περιμένει να ακούσει κάτι που θα τον συγκινήσει πολύ.. Δεν είμαι ούτε μουσικός, ούτε φίλους να ευχαριστήσω, ούτε έχω κάνει κάποια συμφωνία με κάποιον να ακούω για πάντα αυτή τη μουσική ... μπορεί όλα αυτά (ή κάποια από αυτά) να επηρεάζουν κάποιους στον τρόπο που ακούν ή αντιλαμβάνονται τη μουσική αυτή αλλά για μένα το θέμα θα είναι να βγαίνει καλή μουσική.. Θεωρώ ότι εξακολουθεί και βγαίνει καλή μουσική στο μεταλ αλλά ίσως όχι life-changing όπως παλιά που είχε πει και ο Zippo κάποτε..

Γιατί κανείς μας δεν είναι εδώ φαντάζομαι επειδή του άρεσαν απλά 5-10 δίσκοι... Είναι εδώ γιατί κάποιοι δίσκοι μας άλλαξαν τη ζωή... Ήταν κάτι πέρα και από τη μουσική αυτά τα άλμπουμ και τα συγκροτήματα που μας έκαναν να δούμε πολλά πράγματα αλλιώς... Και νομίζω αυτό είναι το παράπονο πολλών από μας... Καλές, χρυσές, οι νέες δουλειές, αλλά αυτό το life-changing μάλλον δεν θα ξανάρθει...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από CountRaven »

Progress_Lost έγραψε: Τρί 18 Απρ 2023, 17:26 Δε ξέρω ρε μάγκες... διαβάζω όλα τα ποστ και συμφωνώ σχεδόν σε όλα... Αλλά να πούμε και κάτι άλλο.. Μήπως όλοι μας ακολουθούμε αυτά που μας έμαθαν και δε θέλουμε να παραδεχτούμε;; "Όποιος παρατά το μεταλ είναι ξεπουλημένος, φλώρος.." "Πρέπει να υποστηρίζεις τις μπάντες, να αγοράζεις δίσκους, περιοδικά, να πηγαίνεις σε συναυλίες.." Ακόμα και αν δεν σου αρέσει ένα άλμπουμ, αφού με αυτά μεγάλωσες, δεν θα το υποστηρίξεις;; Πόσες φορές οι παλιότεροι δεν περνούσαν ξεκάθαρα αυτό το μήνυμα;;;

Άκουγα μεταλ γιατί αυτό που άκουγα μου άρεσε πολύ από την πρώτη φορά και με τον καιρό απλά το λάτρευα... Αλλά η λογική, να ακούσεις 20 φορές κάτι που σου φαίνεται μέτριο ή άσχημο μπας και σου αρέσει μετά, πολύ ψυχαναγκαστικό δεν είναι;;;

"Αυτιά έχω και ακούω" είπε ο Κόμης και έχει δίκιο βέβαια... Αν κάτι δεν σου κάθεται καλά και δεν σε κάνει να διασκεδάζεις τέλειωσε... Και όσο για τα περιοδικά, τα webzines, τα δισκάδικα απλά είναι η δουλειά τους να προωθούν νέα πράγματα... Φαντάζεστε να πηγαίνατε σε μαγαζί να πάρετε παπούτσια και ο μαγαζάτορας να σας έλεγε "άσε, σαν τα παλιά δεν υπάρχει τίποτα... όλα τα καινούργια είναι υποδεέστερα".. Πάει θα το έκλεινε το μαγαζί.. Και ας το ξέρει ότι η ποιότητα δεν είναι όπως παλιά, αφού ξέρει ότι κάποιοι θα αγοράσουν ούτως ή άλλως, μπαίνει στο παιχνίδι, και γίνεται αυτό που βλέπουμε.. Αφού υπάρχει ακόμα αγορά, ας το τραβήξουμε και όσο πάει.. Αυτό κάνουν και όλοι αυτοί και για αυτό βλέπουμε ξαφνικά να εμφανίζονται έπη που χάνονται μέσα σ'ένα μήνα.. Γιατί τα υποστηρίζει ένας συγκεκριμένος κύκλος και όχι η πλειοψηφία των οπαδών όπως παλιά...

Αnyway, μεγάλη κουβέντα, και πραγματικά χαίρομαι όταν κάποια μέλη γουστάρουν νέα πράγματα, αλλά λυπάμαι που πολλές φορές δεν ενστερνίζομαι τον ενθουσιασμό αυτόν.. Επίσης, προσωπικά, πάντα κινούμαι στον χώρο αυτόν ως οπαδός και ακούω ως απλός ακροατής που περιμένει να ακούσει κάτι που θα τον συγκινήσει πολύ.. Δεν είμαι ούτε μουσικός, ούτε φίλους να ευχαριστήσω, ούτε έχω κάνει κάποια συμφωνία με κάποιον να ακούω για πάντα αυτή τη μουσική ... μπορεί όλα αυτά (ή κάποια από αυτά) να επηρεάζουν κάποιους στον τρόπο που ακούν ή αντιλαμβάνονται τη μουσική αυτή αλλά για μένα το θέμα θα είναι να βγαίνει καλή μουσική.. Θεωρώ ότι εξακολουθεί και βγαίνει καλή μουσική στο μεταλ αλλά ίσως όχι life-changing όπως παλιά που είχε πει και ο Zippo κάποτε..

Γιατί κανείς μας δεν είναι εδώ φαντάζομαι επειδή του άρεσαν απλά 5-10 δίσκοι... Είναι εδώ γιατί κάποιοι δίσκοι μας άλλαξαν τη ζωή... Ήταν κάτι πέρα και από τη μουσική αυτά τα άλμπουμ και τα συγκροτήματα που μας έκαναν να δούμε πολλά πράγματα αλλιώς... Και νομίζω αυτό είναι το παράπονο πολλών από μας... Καλές, χρυσές, οι νέες δουλειές, αλλά αυτό το life-changing μάλλον δεν θα ξανάρθει...
Διαβάζω ποστ θεού @Progress_Lost και από πίσω παίζει αυτό.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Τι κατάφερες @CountRaven ;; Μας αναστατώσες και είμαστε και στην χώνεψη δύο μέρες τώρα. Διαβάζω τα σεντόνια των παιδιών ....συμφωνώ σε πολλά διαφωνώ σε άλλα.
Και για να βάλεις το τελευταίο καρφί στην κάσα ...μου βάζεις και Screamer.
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από CountRaven »

aorpanos72 έγραψε: Τρί 18 Απρ 2023, 17:56 Τι κατάφερες @CountRaven ;; Μας αναστατώσες και είμαστε και στην χώνεψη δύο μέρες τώρα. Διαβάζω τα σεντόνια των παιδιών ....συμφωνώ σε πολλά διαφωνώ σε άλλα.
Και για να βάλεις το τελευταίο καρφί στην κάσα ...μου βάζεις και Screamer.
Έκανα ένα μικρό διάλειμμα από 72 Seasons.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Εγώ το σταμάτησα στο Four Seasons...( Που είναι και εκεί που μένουν όταν βγαίνουν σε περιοδεία )
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

CountRaven έγραψε: Τρί 18 Απρ 2023, 16:37
Υπάρχουν σήμερα ποιοτικά έπη όπως A Social Grace, Angel's Cry, Eternal Quest, Programmed, Lamentations, Moments κτλ κτλ;
Πάντως το περυσινό Sumerlands δε στέκεται πλαί σ' αυτά ούτε για κακό αστείο.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Progress_Lost έγραψε: Τρί 18 Απρ 2023, 17:26 να πηγαίνεις σε συναυλίες.."
Για να ξαναπάω σε συναυλία μετά από τα πιο πρόσφατα live ερεθίσματα, πρέπει να υπάρχει συμβόλαιο πως δε θα βλέπω 4-5 μουσικούς να στεκονται σαν παγοκολώνες, να παιζουν και να κοιτάνε τα όργανα τους, να έχουμ μηδαμινή επαφή με το κοινό.

Όταν είναι να σκάσω μπόλικα, το λιγότερο που απαιτώ είναι να μην αποπνέει το live αέρα σχολικού φεστιβάλ.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Progress_Lost έγραψε: Τρί 18 Απρ 2023, 17:26 Φαντάζεστε να πηγαίνατε σε μαγαζί να πάρετε παπούτσια και ο μαγαζάτορας να σας έλεγε "άσε, σαν τα παλιά δεν υπάρχει τίποτα... όλα τα καινούργια είναι υποδεέστερα".. Πάει θα το έκλεινε το μαγαζί..
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΟΛΥΤΟΣ!!! :D :D :D
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: Βρείτε μου μια σημερινή μπάντα που να παίζει σαν...

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Advancing Yokeda έγραψε: Τρί 18 Απρ 2023, 18:20
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΟΛΥΤΟΣ!!! :D :D :D
χα χα! έτσι...!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”