TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Εικόνα

Οι θρυλικοί TYGERS OF PANG TANG κυκλοφορούν σήμερα 05-05-2023 το νέο τους άλμπουμ, "Bloodlines". Παρουσιάζοντας πόσο δυνατά ακούγεται η μπάντα με την τρέχουσα σύνθεση, ο δίσκος είναι ένα tour de force για το τι έκανε το NWOBHM μια τόσο ισχυρή, διαχρονική οντότητα στη rock μουσική. Τα τραγούδια, όλα δικής τους παραγωγής, ο κιθαρίστας Robb Weir, ο ντράμερ Craig Ellis και ο τραγουδιστής Jack Meille - έχουν ταιριάξει με τα νέα παιδιά.
Ο νέος Δανός παραγωγός Tue Madsen (The Haunted, Moonspell, Sick Of It All) έφερε μια σύγχρονη αιχμή στον παραδοσιακό ήχο των Tygers και δέθηκε αμέσως με το συγκρότημα. Το άλμπουμ κυκλοφορεί σε CD και Βινύλιο.

https://www.tygersofpantang.com/official/shop.html




" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από Xstroyer »

Χαρά στο κουράγιο τους που δισκογραφούν ακόμα! Και ας πουλάνε λιγότερο πλέον οι νέοι δίσκοι τους, και από τη χ, ψ, μπάντα που ανοίγει φεστιβαλ σαν το Keep It True και το Up The Hammers.
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Λίγο που το άκουσα, είναι αξιοπρεπέστατο πάντως.
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από Zippo190 »

μια χαρά είναι τα tygers και γενικά νομίζω ότι πουλάνε. Άλλιώς δεν εξηγείται η συνεχής παραγωγή και η έντονη δραστηριότητα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από Xstroyer »

Zippo190 έγραψε: Παρ 05 Μάιος 2023, 18:05 μια χαρά είναι τα tygers και γενικά νομίζω ότι πουλάνε. Άλλιώς δεν εξηγείται η συνεχής παραγωγή και η έντονη δραστηριότητα.
Θα σε απογοητεύσω, αλλά δεν πουλάνε. Ξεκινώντας από μικρή κοπή (εννοείται αυστηρά τριψήφιο νούμερο το βινύλιο) έχουν περιορισμένη ζήτηση και στο χρόνο βγαίνουν προσφορά. Το ότι η μπάντα είναι ενεργή κ κάνει αυτό που γουστάρει, είναι άλλο ζήτημα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Προφανώς δεν έχω νούμερα αλλά είχα την εντύπωση ότι μια old school μπάντα που το πάει τρένο εδώ και δεκαπέντε χρόνια (σχεδόν πάντα ήτανε ενεργοί αλλά νομίζω ότι με το animal instinct του 2008 μπήκανε σε μια πορεία) είχε βρει ένα αγοραστικό κοινό και έκανε ικανοποιητικές πωλήσεις. Τι να πω. Μήπως πουλάνε ψηφιακά; Δεν ξέρω... Μουσικά πάντως γαμάνε ακόμα και σήμερα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Tygers of Pan Tang μόνο ο δίσκος του 1987 με τίτλο Burning in The Shade. Άντε και όταν ήταν ο Θεός Sykes καλοί ήταν :P )
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από Xstroyer »

Zippo190 έγραψε: Σάβ 06 Μάιος 2023, 08:59 Προφανώς δεν έχω νούμερα αλλά είχα την εντύπωση ότι μια old school μπάντα που το πάει τρένο εδώ και δεκαπέντε χρόνια (σχεδόν πάντα ήτανε ενεργοί αλλά νομίζω ότι με το animal instinct του 2008 μπήκανε σε μια πορεία) είχε βρει ένα αγοραστικό κοινό και έκανε ικανοποιητικές πωλήσεις. Τι να πω. Μήπως πουλάνε ψηφιακά; Δεν ξέρω... Μουσικά πάντως γαμάνε ακόμα και σήμερα.
Mάλλον μουτζούρης-κάρβουνο είναι το τρένο σου, δεν δικαιολογείται αλλιώς :P
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Σάβ 06 Μάιος 2023, 09:23
Zippo190 έγραψε: Σάβ 06 Μάιος 2023, 08:59 Προφανώς δεν έχω νούμερα αλλά είχα την εντύπωση ότι μια old school μπάντα που το πάει τρένο εδώ και δεκαπέντε χρόνια (σχεδόν πάντα ήτανε ενεργοί αλλά νομίζω ότι με το animal instinct του 2008 μπήκανε σε μια πορεία) είχε βρει ένα αγοραστικό κοινό και έκανε ικανοποιητικές πωλήσεις. Τι να πω. Μήπως πουλάνε ψηφιακά; Δεν ξέρω... Μουσικά πάντως γαμάνε ακόμα και σήμερα.
Mάλλον μουτζούρης-κάρβουνο είναι το τρένο σου, δεν δικαιολογείται αλλιώς :P
ε εντάξει κάποιοι θέλουν μπαρουτοκαπνισμένο αλήτικο heavy rock κάποιοι άλλοι τον enforcer ιδρωμένο ημίγυμνο με δερμάτινα :iouiou: :iouiou: :iouiou: ο καθένας ότι τον βολεύει :P :P :P
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Θέλω καθημερινές συζητήσεις @Xstroyer και @Zippo190 για μουσική βιομηχανία και πωλήσεις.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από Xstroyer »

Zippo190 έγραψε: Σάβ 06 Μάιος 2023, 10:50
Xstroyer έγραψε: Σάβ 06 Μάιος 2023, 09:23
Zippo190 έγραψε: Σάβ 06 Μάιος 2023, 08:59 Προφανώς δεν έχω νούμερα αλλά είχα την εντύπωση ότι μια old school μπάντα που το πάει τρένο εδώ και δεκαπέντε χρόνια (σχεδόν πάντα ήτανε ενεργοί αλλά νομίζω ότι με το animal instinct του 2008 μπήκανε σε μια πορεία) είχε βρει ένα αγοραστικό κοινό και έκανε ικανοποιητικές πωλήσεις. Τι να πω. Μήπως πουλάνε ψηφιακά; Δεν ξέρω... Μουσικά πάντως γαμάνε ακόμα και σήμερα.
Mάλλον μουτζούρης-κάρβουνο είναι το τρένο σου, δεν δικαιολογείται αλλιώς :P
ε εντάξει κάποιοι θέλουν μπαρουτοκαπνισμένο αλήτικο heavy rock κάποιοι άλλοι τον enforcer ιδρωμένο ημίγυμνο με δερμάτινα :iouiou: :iouiou: :iouiou: ο καθένας ότι τον βολεύει :P :P :P
Βρε, αξιοπρεπέστατη μπάντα και σήμερα, με τίμιους δίσκους, αλλά μέχρι το "γαμάνε", νομίζω τους χωρίζει κάμποσος δρόμος. Για να συνδεθούμε με άλλο τόπικ, αν αυτό το album το έβγαζε νέα μπάντα με κολάν, μάλλον θα λέγαμε για ρετρομανία και μηδέν έμπνευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Xstroyer την Σάβ 06 Μάιος 2023, 12:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: TYGERS OF PANG TANG (UK) - Bloodlines (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

νέα μπάντα με κολάν
Sounds promising.

:iouiou:
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”