VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από TitusGroan »

Κιθαρες καλες, συνθεση μετρια, post 00s manowar στυλακι, ΑΛΛΑ Ο DEFEIS ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από Zippo190 »

παραγωγή από το πηγάδι, λες και είναι ντέμο, όντως όμως ο DeFeis τραγουδάει.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από TitusGroan »

Δεν ειναι τοσο χαλια ρε παιδια η παραγωγη
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2869
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Τα drums ακούγονται σαν να είναι ηχογραφημένα από κινητό...βάθος μηδέν ...και η φωνή τέρμα μπροστά....το όλο μου φαίνεται σαν αμιξαριστο υλικο
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Pavlos
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 13 Δεκ 2020, 00:14

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από Pavlos »

Είναι δύσκολο να φανταστεί κανείς ότι ο άνθρωπος που ήταν υπεύθυνος για τραγούδια όπως 'The Burning Of Rome', 'Emalaith' και 'Noble Savage' μπορεί να ακουστεί εδώ. Ακούγεται σαν την αναμενόμενη απογοήτευση. Sad but true. Next.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 657
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από Aphelian »

Το τραγουδι καλυτερο (συνθετικα) απ'οσο περιμενα (δεν ειχα καμμια ελπιδα οποτε ξεγελασα τον εαυτο μου). Δυστυχως ομως, φαινεται πως ολα ειναι Midi παιγμενα στο synth, η φωνη γεματη autotune αφου ο αγαπημενος μας Ντεηβ απλως δεν μπορει.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Aphelian έγραψε: Πέμ 11 Μάιος 2023, 00:04 Το τραγουδι καλυτερο (συνθετικα) απ'οσο περιμενα (δεν ειχα καμμια ελπιδα οποτε ξεγελασα τον εαυτο μου). Δυστυχως ομως, φαινεται πως ολα ειναι Midi παιγμενα στο synth, η φωνη γεματη autotune αφου ο αγαπημενος μας Ντεηβ απλως δεν μπορει.
Apal πήγαινε να του κάνεις παραγωγή.

Μα γιατί όλα ψεύτικα ρε γαμώτο; Εννοώ τα όργανα, αφήστε τη φωνή....
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από TitusGroan »

Το εχει ακουσει καποιος σε αλλη πλατφορμα πλην youtube; Spotify ξερω γω; Λεω μηπως ο ηχος (που δεν ειναι ΤΟΣΟ τραγικος) εχει να κανει με αυτο.
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από white_knight »

Αθλιο το κομματι...Κριμα για τον μουσικο που εγραψε οτι πιο επικο γραφτηκε ποτε...(Invictus)
Άβαταρ μέλους
ManowarakiasWsToSign
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Τρί 01 Δεκ 2020, 20:36

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από ManowarakiasWsToSign »

CountRaven έγραψε: Πέμ 11 Μάιος 2023, 00:21 Μα γιατί όλα ψεύτικα ρε γαμώτο; Εννοώ τα όργανα, αφήστε τη φωνή....
Πραγματικά άξιο απορίας. Όλα midi σε synth και δεν ντρέπεται να κυκλοφορεί τέτοιο πράμα, όπως και στο προηγούμενο, για ίδια κατάσταση φαίνεται πως μιλάμε. Α και άθλιο εξώφυλλο, εκεί σχεδόν πάντα τα πράγματα ήταν ικανοποιητικά, αλλά πάει και αυτό...

Βέβαια να πω την αμαρτία μου, αν πάρω κανένα κομμάτι όπως το Persephone που ήταν στο προηγούμενο, θα χαρώ. Τρομερή σύνθεση, παρά την απουσία μουσικών οργάνων και την κακή παραγωγή. Η μόνη μου ελπίδα είναι στις συνθέσεις πλέον :despair:
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

ManowarakiasWsToSign έγραψε: Κυρ 14 Μάιος 2023, 21:13
CountRaven έγραψε: Πέμ 11 Μάιος 2023, 00:21 Μα γιατί όλα ψεύτικα ρε γαμώτο; Εννοώ τα όργανα, αφήστε τη φωνή....
Πραγματικά άξιο απορίας. Όλα midi σε synth και δεν ντρέπεται να κυκλοφορεί τέτοιο πράμα, όπως και στο προηγούμενο, για ίδια κατάσταση φαίνεται πως μιλάμε. Α και άθλιο εξώφυλλο, εκεί σχεδόν πάντα τα πράγματα ήταν ικανοποιητικά, αλλά πάει και αυτό...

Βέβαια να πω την αμαρτία μου, αν πάρω κανένα κομμάτι όπως το Persephone που ήταν στο προηγούμενο, θα χαρώ. Τρομερή σύνθεση, παρά την απουσία μουσικών οργάνων και την κακή παραγωγή. Η μόνη μου ελπίδα είναι στις συνθέσεις πλέον :despair:
Είναι απορίας άξιο πως η SPV δέχεται τέτοιες παραγωγές.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Απογοήτευση να ακούς τέτοια χάλια υπό την ετικέτα Virgin Steele.
Από όλες τις παλιές αγαπημένες μπάντες, οι μόνοι (εφόσον δεν υπάρχουν πια Warlord) που μπορεί να ελπίζει κανείς για καλή μουσική είναι οι Cirith Ungol.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2869
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Σηκώθηκα το πρωί με μια απογοήτευση για την Ζωή...Ανοίγω το φόρουμ και βλέπω νέο τραγούδι Virgin Steele. Πατάω το play ...μετά απο 4 λεπτά ένα χαμόγελο διαγράφεται στο πρόσωπο μου... " Σηκω Πανο, όπως βλέπεις υπάρχουν και χειρότερα σε αυτήν την ζωή".... και πήγα να φτιάξω το καφεδάκι μου.
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Re: VIRGIN STEELE (US) - The Passion of Dionysus (2023)

Δημοσίευση από white_knight »

Δεν μπορω να πιστεψω οτι κυκλοφορει τετοιο σκουπιδι ο ανθρωπος που εγραψε απλησιαστα επη καποτε…..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”