SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Θέλει λίγο προσοχή πάντως με τις νέες μπάντες.. ο υπερβολικός ενθουσιασμός από παντού μπορεί (μακροπρόθεσμα κυρίως) να λειτουργήσει αρνητικά για μια μπάντα... Οι Sacred Outcry (πέρα από φοβερό όνομα) έχουν ένα φοβερό ντεμπούτο με μερικές κομματάρες και έναν μέγιστο ύμνο. Το νέο άλμπουμ δεν το έχω ακούσει κ μακάρι να είναι τόσο καλό κ καλύτερο... Keep it underground guys...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Progress_Lost έγραψε: Πέμ 11 Μάιος 2023, 22:56 Θέλει λίγο προσοχή πάντως με τις νέες μπάντες.. ο υπερβολικός ενθουσιασμός από παντού μπορεί (μακροπρόθεσμα κυρίως) να λειτουργήσει αρνητικά για μια μπάντα... Οι Sacred Outcry (πέρα από φοβερό όνομα) έχουν ένα φοβερό ντεμπούτο με μερικές κομματάρες και έναν μέγιστο ύμνο. Το νέο άλμπουμ δεν το έχω ακούσει κ μακάρι να είναι τόσο καλό κ καλύτερο... Keep it underground guys...
Που είσαι κουταβάκι του φόρουμ; Θέλουμε επάνοδο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

CountRaven έγραψε: Πέμ 11 Μάιος 2023, 23:13
Progress_Lost έγραψε: Πέμ 11 Μάιος 2023, 22:56 Θέλει λίγο προσοχή πάντως με τις νέες μπάντες.. ο υπερβολικός ενθουσιασμός από παντού μπορεί (μακροπρόθεσμα κυρίως) να λειτουργήσει αρνητικά για μια μπάντα... Οι Sacred Outcry (πέρα από φοβερό όνομα) έχουν ένα φοβερό ντεμπούτο με μερικές κομματάρες και έναν μέγιστο ύμνο. Το νέο άλμπουμ δεν το έχω ακούσει κ μακάρι να είναι τόσο καλό κ καλύτερο... Keep it underground guys...
Που είσαι κουταβάκι του φόρουμ; Θέλουμε επάνοδο.
Ε πιστεύω το καλοκαίρι να χαλαρώσω κάπως.. η μία υποχρέωση διαδέχεται την άλλη.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Θέλει λίγο προσοχή πάντως με τις νέες μπάντες.. ο υπερβολικός ενθουσιασμός από παντού μπορεί (μακροπρόθεσμα κυρίως) να λειτουργήσει αρνητικά για μια μπάντα...
Πως το εννοείς αυτό αγαπητέ @Progress_Lost ;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Στο 4ο λεπτό του The city of stone, είναι ο Ψηλός απ' τα Ψηλά που μαγεύει....
Και τί Warlord μυσταγωγία στο 1ο λεπτό του The Sweet Wine Of Betrayal....

Συγκίνηση, μόνο συγκίνηση...
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Εγώ σε αυτό που θα σταθώ είναι ότι επιτέλους ένας τραγουδιστής που χτυπά τις ψηλές νότες και δεν τις φοβάται. Κατά τα άλλα δεν είμαι τόσο ψημένος όσο εσείς...θα του δώσω και άλλο άκουσμα...αλλά η ταχύτητα των πιο πολλών συνθέσεων με κουράζει.

Το αγαπημένο μου κομμάτι το Towers Of Gold από την πρώτη πλήρη ακρόαση.
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

CountRaven έγραψε: Παρ 12 Μάιος 2023, 07:02 Πως το εννοείς αυτό αγαπητέ @Progress_Lost ;
Aπλά ότι για να χαρακτηριστεί ένας δίσκος αριστουρηγματικός ή κλασικός, πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 10 χρόνια.Ο χαμός με τους Maiden, τους Metallica, κτλ, δεν έγινε στα 80s, αλλά ακόμα πιο μετά που ο κόσμος άκουσε, έμαθε και εμπέδωσε τη μουσική καλύτερα. Όσες ακροάσεις μαζεμένες και να κάνει ένας δισκοκριτικός ή έστω ακροατής, τη μουσική ενός άλμπουμ τη χωνεύεις και την εμπεδώνεις με τα χρόνια... Και εγώ έχω ενθουσιαστεί με νέα άλμπουμ που μετά είδα ότι ίσως να μην ήταν τόσο καλά - ή μάλλον καλά ήταν, αριστουργηματικά όμως μπορεί να μην ήταν...

Τα νέα συγκροτήματα έχουν χρόνο να ψηθούν.... Δε χρειάζεται να βιάζεται κανείς... Αλλά δεν το έχω ακούσει το νέο Sacred Outcry οπότε γενικά μιλάω.. Και μη ξεχνάτε ότι από μια αποθεωτική κριτική δημιουργούνται μεγάλες προσδοκίες που η ιστορία έχει δείξει ότι πολλές μπάντες δεν κατάφεραν να ανταποκριθούν
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Συμφωνώ απόλυτα σε ότι είπε ο αγαπητός @Progress_Lost
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο χαμός με τους Maiden, τους Metallica, κτλ, δεν έγινε στα 80s, αλλά ακόμα πιο μετά που ο κόσμος άκουσε, έμαθε και εμπέδωσε τη μουσική καλύτερα.
Ναι όταν τους έμαθαν όλοι οι τουρίστες για να πρήζουν τα αρχίδια τα δικά μου.

Όπως και να έχει οι μπάντες που αναφέρεις ήταν τεράστιες και στα 80ς ρε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Ναι εννοούσα ο ακόμα μεγαλύτερος χαμός.

Στο δια ταύτα τώρα... Ακούστηκε δύο φορές το άλμπουμ από σήμερα το μεσημέρι - τη μια με μεταλλοπαρέα..

Είναι δικαιολογημένος ο ντόρος για το νέο άλμπουμ των Sacred Outcry; Ναι, είναι πολύ καλό. Για όποιον είναι power-μεταλλάς μάλλον θα'ναι ο δίσκος της χρονιάς. Δεν μου αρέσουν οι υπερβολές, αλλά πρόκειται για μια από τις πιο ποιοτικές σύγχρονες δουλειές στο είδος. Και πάλι, οι mid-tempo μελωδίες είναι φανταστικές.
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από white_knight »

To ακουσα μιας και βλεπω κλασσικα διθυραμβους...Συνθετικα και μουσικα για μενα απλα οκ τιποτα ιδιαιτερο,ΑΛΛΑ τα φωνητικα πανε τον δισκο σε αλλο επιπεδο...Απιστευτος ο Heiman
Άβαταρ μέλους
FarCry
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Τρί 15 Νοέμ 2022, 03:51

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από FarCry »

εμενα παντως η υπαρξη μου διψουσε γι'αυτο τον καλπασμο του the city of stone οσο τιποτα..
go now but know you cannot trust his voice,promising silver and gold......
For us there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm..
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

white_knight έγραψε: Σάβ 13 Μάιος 2023, 00:38 To ακουσα μιας και βλεπω κλασσικα διθυραμβους...Συνθετικα και μουσικα για μενα απλα οκ τιποτα ιδιαιτερο,ΑΛΛΑ τα φωνητικα πανε τον δισκο σε αλλο επιπεδο...Απιστευτος ο Heiman
Ειδες καλα εκανα και σε που σε ενημερωσα. :D
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

FarCry έγραψε: Σάβ 13 Μάιος 2023, 03:22 εμενα παντως η υπαρξη μου διψουσε γι'αυτο τον καλπασμο του the city of stone οσο τιποτα..
go now but know you cannot trust his voice,promising silver and gold......
Τρελό κόλλημα το κομμάτι. Ξεκινά Warlord συνεχίζει Manowar σολάρει Warlord, ρεφραινάρα, καλπασμός..... ΧΑΜΟΣ!
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Όταν σου ρχεται χαρτί πως είσαι μέλος εφορευτικής επιτροπής στις εκλογές και θα κάψεις μια Κυριακή σου, αλλά ξέρεις τί να φορτώσεις στο mp3player να βγει η μέρα....

Τη Δευτέρα 22 Μαίου δε θα υπάρχει άνθρωπος στον πλανήτη να έχει ακούσει το άλμπουμ περισσότερες φορές από μένα.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”