SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από theBox »

Μου ηρθε κι εμενα για αναπληρωματικος ΤΡΙΤΗ φορα. Παρολα αυτα λεω να το ακουσω απο το σπιτι μου εκεινη την ημερα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ 12 Ιαν 2022, 18:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από nick »

Εχω βαλει βινυλιο στο πικαπ και ακουω παρεα με 2 ζαμπονοτυροπιτες....εχω ανατριχιασει απο το 1ο τραγουδι. Ο ενισχυτης απο το 6 πηγε στο 8 ωστε να ξεχυθει λιγο POWER ΜΕΤΑΛ στη γειτονια.....
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

nick έγραψε: Κυρ 14 Μάιος 2023, 14:20 Εχω βαλει βινυλιο στο πικαπ και ακουω παρεα με 2 ζαμπονοτυροπιτες....εχω ανατριχιασει απο το 1ο τραγουδι. Ο ενισχυτης απο το 6 πηγε στο 8 ωστε να ξεχυθει λιγο POWER ΜΕΤΑΛ στη γειτονια.....
Η σωστή Κυριακή.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2867
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

nick έγραψε: Κυρ 14 Μάιος 2023, 14:20 Εχω βαλει βινυλιο στο πικαπ και ακουω παρεα με 2 ζαμπονοτυροπιτες....εχω ανατριχιασει απο το 1ο τραγουδι. Ο ενισχυτης απο το 6 πηγε στο 8 ωστε να ξεχυθει λιγο POWER ΜΕΤΑΛ στη γειτονια.....
Προτεραιότητες.....εγώ ανατριχιασα στις δύο ζαμπονοτυροπιτες
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

aorpanos72 έγραψε: Κυρ 14 Μάιος 2023, 14:33
nick έγραψε: Κυρ 14 Μάιος 2023, 14:20 Εχω βαλει βινυλιο στο πικαπ και ακουω παρεα με 2 ζαμπονοτυροπιτες....εχω ανατριχιασει απο το 1ο τραγουδι. Ο ενισχυτης απο το 6 πηγε στο 8 ωστε να ξεχυθει λιγο POWER ΜΕΤΑΛ στη γειτονια.....
Προτεραιότητες.....εγώ ανατριχιασα στις δύο ζαμπονοτυροπιτες
Ε ναι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από theBox »

ΕΠΡΕΠΕ!!!

Εννοειται παιζει καθημερινα εδω.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Μόνο αυτό ακούω ρε.

18 χρονών και πάλι.

Αγνή χαρά, όχι μαλακίες!

Ευχαριστούμε Άπαλ!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από nicolasg »

Οχι μονο ακουγεται καθημερινά, αλλα δεν μου κάνει αισθηση και τίποτα αλλο απο οτι εχω βαλει να ακουσω αυτές τις μερες.

Τρυπησε ο ουρανός, δεν ξεπερνιεται αυτος ο δισκος.
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από nicolasg »

CountRaven έγραψε: Πέμ 18 Μάιος 2023, 10:23 https://www.forgotten-scroll.net/metal- ... s-of-gold/

Έπρεπε.
Πληρεστατη και ακριβέστατη η κριτική του Κόμη !
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

nicolasg έγραψε: Παρ 19 Μάιος 2023, 00:15 Οχι μονο ακουγεται καθημερινά, αλλα δεν μου κάνει αισθηση και τίποτα αλλο απο οτι εχω βαλει να ακουσω αυτές τις μερες.

Τρυπησε ο ουρανός, δεν ξεπερνιεται αυτος ο δισκος.
Και με εμένα ακριβώς αυτό έχει συμβεί!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

nicolasg έγραψε: Παρ 19 Μάιος 2023, 00:26
CountRaven έγραψε: Πέμ 18 Μάιος 2023, 10:23 https://www.forgotten-scroll.net/metal- ... s-of-gold/

Έπρεπε.
Πληρεστατη και ακριβέστατη η κριτική του Κόμη !
Ευχαριστώ πολύ!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Κι εγώ την έχω πατήσει! Δισκάρα!
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από Vic »

Vic έγραψε: Τετ 10 Μάιος 2023, 17:49 Πάμε για μεγάλα πράγματα, έχω ψιλοκολλήσει εδώ.
Έχω χοντροκολλήσει. Για την ώρα έχει σκεπάσει το Τriumpher, θα δείξει, αλλά συνολικά εδώ έχω θέμα σε πολλά κομμάτια και είχε καιρό να συμβεί αυτό σε παλιό καλό 95ίσιο power metal. Και οι συνθέσεις - και οι μελωδιάρες σε κιθάρες και φωνές με έχουν λυγίσει.

Θέλω να πω ότι ο τρόπος που λέει τη δεύτερη φορά I roam into the DARKness στο Towers of Gold ΣΤΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΤΑΛ που δεν το περίμενα ρε παιδί μου καν από αυτόν τον τραγουδιστή. Εύγε γενικώς. Μαζί με τα Sacral πρέπει να είναι η αγαπημένη μου ελληνική μέταλ κυκλοφορία. Βέβαια εγώ δεν ακούω γενικά ελληνικά πριν την χιλιετία, οπότε ναι, αλλά όχι.

Επίσης, το έχω απορία, είδα παντού ορθά να ονοματίζονται οι Warlord, οι Manowar, οι προφανείς Lost Horizon και οι Blind Guardian. Το Land of the Free γιατί δεν το έχω δει πουθενά; Ειδικά το Voyage βγάζει πολύ ατμόσφαιρα αλά Rebellion. Αλλά και γενικά ρε παιδί μου. Είναι ο πρώτος δίσκος που σκέφτομαι σε ποιους να τον βάλω δίπλα, ίδια οικογένεια ας πούμε. Βέβαια είμαι Κάι φανμπόης... Επίσης το επικό ομώνυμο έχει και Iced Earth λέω εγώ.

Τέλος πάντων, το ρεζουμε είναι: επική πάουερ μέταλ δισκάρα. Άνετο 9/10. Και αφήνω τον χρόνο κριτή για κάτι παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SACRED OUTCRY (GR) - Towers of Gold (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Vic έγραψε: Πέμ 08 Ιουν 2023, 19:54
Vic έγραψε: Τετ 10 Μάιος 2023, 17:49 Πάμε για μεγάλα πράγματα, έχω ψιλοκολλήσει εδώ.
Έχω χοντροκολλήσει. Για την ώρα έχει σκεπάσει το Τriumpher, θα δείξει, αλλά συνολικά εδώ έχω θέμα σε πολλά κομμάτια και είχε καιρό να συμβεί αυτό σε παλιό καλό 95ίσιο power metal. Και οι συνθέσεις - και οι μελωδιάρες σε κιθάρες και φωνές με έχουν λυγίσει.

Θέλω να πω ότι ο τρόπος που λέει τη δεύτερη φορά I roam into the DARKness στο Towers of Gold ΣΤΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΤΑΛ που δεν το περίμενα ρε παιδί μου καν από αυτόν τον τραγουδιστή. Εύγε γενικώς. Μαζί με τα Sacral πρέπει να είναι η αγαπημένη μου ελληνική μέταλ κυκλοφορία. Βέβαια εγώ δεν ακούω γενικά ελληνικά πριν την χιλιετία, οπότε ναι, αλλά όχι.

Επίσης, το έχω απορία, είδα παντού ορθά να ονοματίζονται οι Warlord, οι Manowar, οι προφανείς Lost Horizon και οι Blind Guardian. Το Land of the Free γιατί δεν το έχω δει πουθενά; Ειδικά το Voyage βγάζει πολύ ατμόσφαιρα αλά Rebellion. Αλλά και γενικά ρε παιδί μου. Είναι ο πρώτος δίσκος που σκέφτομαι σε ποιους να τον βάλω δίπλα, ίδια οικογένεια ας πούμε. Βέβαια είμαι Κάι φανμπόης... Επίσης το επικό ομώνυμο έχει και Iced Earth λέω εγώ.

Τέλος πάντων, το ρεζουμε είναι: επική πάουερ μέταλ δισκάρα. Άνετο 9/10. Και αφήνω τον χρόνο κριτή για κάτι παραπάνω.
Μια χαρά τα λέτε κύριε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”