STRAY GODS (INT) - Olympus (2023)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: STRAY GODS (INT) - Olympus (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: STRAY GODS (INT) - Olympus (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Πως σας φάνηκε το κομμάτι;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: STRAY GODS (INT) - Olympus (2023)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Αυτή τη φορά πάει ο ήχος στο Somewhere in Time μου φαίνεται.. Αν όλοι αυτοί που ισχυρίζονται ότι ακούν ακόμη και σήμερα φανατικά Μaiden ασχοληθούν με το άλμπουμ, κέρδος θα έχει το νέο αυτό πρότζεκτ..
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Re: STRAY GODS (INT) - Olympus (2023)

Δημοσίευση από Aphelian »

Ακουσα το Album δυο φορες μονορουφι και μπορω να πω οτι σκοτωνει, ειναι πολυ ευχαριστο και καλογραμμενο.

Ειναι ακομα καλυτερο απο το (ηδη πολυ καλο) ντεμπουτο, αλλα εχει πολυ περισσοτερα στοιχεια μεσα, ασχετα αν υπαρχει αυτη η Maiden αυρα.
Ο Artur ειναι σε τρομερη φορμα με φοβερες ερμηνειες και πολλα σημεια/τραγουδια θα μπορουσαν να ειναι πολυ καλες στιγμες των "μετα Brave New World" Maiden.

Με τις πρωτες ακροασεις, νομιζω ειναι ο,τι καλυτερο εχει κυκλοφορησει ποτε ο Κατσιωνης.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Re: STRAY GODS (INT) - Olympus (2023)

Δημοσίευση από Vic »

Το άκουσα αυτό σήμερα. Ήταν ευχάριστο πολύ το άκουσμα, όπως και το ντεμπούτο, ιδιαίτερα μου άρεσε το ομώνυμο στο τέλος, που το βάζω σίγουρα στα καλύτερα του Κατσιώνη (μου αρέσουν από πάντοτε πολύ τα δυο πρώτα σόλο του). Αυτό το κομμάτι προφανώς είναι τέρμα Somewhere era Maiden αλλά ο δίσκος γενικά έχει πολύ παραπάνω πράμα.

Κάτι έχω πάθει τελευταία και δεν μου αρέσουν τα τύμπανα που ακούω, υπάρχει σθεναρή πιθανότητα να φταίνε τα ακουστικά μου στην δουλειά γιατί είναι φτηνιάρικα αλλά νιώθω σαν να ακούω drum machine και η παραγωγή μου κάνει πρισέτ-κομπιουτερέ (δόκιμος όρος, Ι know) και με χαλάει. Το πρώτο δεν με τραβούσε να το ξανακούσω, αυτό θα πάρει τις ακροάσεις του.
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: STRAY GODS (INT) - Olympus (2023)

Δημοσίευση από nicolasg »

Ακουσα μιση ωρα, δεν αντεξα να το ολοκληρώσω.
Δεν βρίσκω κανενα νοημα στην κυκλοφορία.
Αδίκως διεκοψα το σερί Protean Shield που ακούω απο το πρωί.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: STRAY GODS (INT) - Olympus (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: STRAY GODS (INT) - Olympus (2023)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Δεν είναι κακό.. Αρκετά ανεβαστικό και ευχάριστο στο άκουσμα.. Καλύτερο από το πρώτο.. Ωραία έκπληξη...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: STRAY GODS (INT) - Olympus (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Vic έγραψε: Παρ 23 Ιουν 2023, 18:28 Το άκουσα αυτό σήμερα. Ήταν ευχάριστο πολύ το άκουσμα, όπως και το ντεμπούτο, ιδιαίτερα μου άρεσε το ομώνυμο στο τέλος, που το βάζω σίγουρα στα καλύτερα του Κατσιώνη (μου αρέσουν από πάντοτε πολύ τα δυο πρώτα σόλο του). Αυτό το κομμάτι προφανώς είναι τέρμα Somewhere era Maiden αλλά ο δίσκος γενικά έχει πολύ παραπάνω πράμα.

Κάτι έχω πάθει τελευταία και δεν μου αρέσουν τα τύμπανα που ακούω, υπάρχει σθεναρή πιθανότητα να φταίνε τα ακουστικά μου στην δουλειά γιατί είναι φτηνιάρικα αλλά νιώθω σαν να ακούω drum machine και η παραγωγή μου κάνει πρισέτ-κομπιουτερέ (δόκιμος όρος, Ι know) και με χαλάει. Το πρώτο δεν με τραβούσε να το ξανακούσω, αυτό θα πάρει τις ακροάσεις του.
Συμφωνώ με σεντονάκι @Vic. Πέρα από το Maiden starting point, υπάρχει αρκετό ψωμί εδώ και πολλά στοιχεία και επιρροές.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”