Νέα μέλη συστηθείτε

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από castledemon »

Συνυπηρξαμε δηλαδή για ένα διάστημα :)
Θα τα διαβάσω σίγουρα.
Δεν τα έχω σκαναρει τα τεύχη αλλά μπορεί και να το κάνω.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 14:10
Zippo190 έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 13:51
castledemon έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 13:42 Demons Gate το 97-98. Μόλις δύο τεύχη.
Ημασταν 17 χρονών και νομίζαμε ότι ξέραμε από μουσική.
Εσύ;
Ο Πρίαπος ήταν υπεύθυνος της αρχισυνταξίας του "Τσάϊ, τήλιο και άλλα αφεψήματα της τρίτης ηλικίας" 'zine. :twisted:

Δεν έχω ακούσει ποτέ για το Demons Gate. Αν έχεις σκαναρισμένα τεύχη και θέλεις ανέβασε τα! :)
Θα πω τα ιδια που ειχα πει στο γιδο πριν τον γνωρισω προσωπικα, οταν μου εκανε αντιστοιχο "μπουλινγκ": Ετσι και σε δω σε κανα Up The Hammers και εισαι κανας καραφλας, σαπιοκοιλιας... θα σε διαπομπευσω χωρις ελεος!! :evil: Θα ρωταω κοπελιτσες ποιος νομιζουν οτι ειναι μεγαλυτερος και αν λενε εσενα... :twisted: :twisted:
εγώ ρε είμαι τεκνό, χώρισα και έχω ξανανιώσει, ρώτα και τον Lucy/steel.
castledemon έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 14:27 Συνυπηρξαμε δηλαδή για ένα διάστημα :)
Θα τα διαβάσω σίγουρα.
Δεν τα έχω σκαναρει τα τεύχη αλλά μπορεί και να το κάνω.
να τα διαβάσεις, για εμάς τους νεώτερους το Singing Swords, μαζί με το Steel Conjuring, το Forgotten scroll, το Seventh Sing και το Knights of Sunrise ήταν αστείρευτες πηγές γνώσεων. Ειδικά εκείνο το τεράστιο Steel Conjuring ήταν ιερή βίβλιος.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 14:37 Ειδικά εκείνο το τεράστιο Steel Conjuring ήταν ιερή βίβλιος.
:P :P :evil: Μπροστα στα μουτρα μου, ρε, προτιμας τους ανταγωνιστες μας;;;!!!! :P :evil: Δε σε μαθαν οι γονεις σου, να εισαι ευγενικος με τους ηλικιωμενους;;
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

castledemon έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 14:27 Συνυπηρξαμε δηλαδή για ένα διάστημα :)
Θα τα διαβάσω σίγουρα.
Δεν τα έχω σκαναρει τα τεύχη αλλά μπορεί και να το κάνω.
Έπος που έχουμε μαζευτεί όλοι οι φανζινάδες!

Καλή ιδέα να σκαναριστούν τα 2 DG. Κάπου έχω το δεύτερο!

Εδώ και τα Forgotten Scroll χρονικά το Zine που εκδίδαμε με τον Scrollkeeper και που έφερε στην επιφάνεια το αντίστοιχο site / forum: https://www.forgotten-scroll.net/forum/ ... ?f=6&t=151
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 14:42
Zippo190 έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 14:37 Ειδικά εκείνο το τεράστιο Steel Conjuring ήταν ιερή βίβλιος.
:P :P :evil: Μπροστα στα μουτρα μου, ρε, προτιμας τους ανταγωνιστες μας;;;!!!! :P :evil: Δε σε μαθαν οι γονεις σου, να εισαι ευγενικος με τους ηλικιωμενους;;
Χαχαχααχα! Κλαίω!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 14:42
Zippo190 έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 14:37 Ειδικά εκείνο το τεράστιο Steel Conjuring ήταν ιερή βίβλιος.
:P :P :evil: Μπροστα στα μουτρα μου, ρε, προτιμας τους ανταγωνιστες μας;;;!!!! :P :evil: Δε σε μαθαν οι γονεις σου, να εισαι ευγενικος με τους ηλικιωμενους;;
δεν σε χαλάει που είμαι ο Holden Caulfield της σκηνής. :twisted:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 15:05
δεν σε χαλάει που είμαι ο Holden Caulfield της σκηνής. :twisted:
Γαμω την κουλτουρα σας, εσας των νεολαιων!! Αναθεμα αν καταλαβα τιποτα. Εμεις που σπουδασαμε στο σχολειο του δρομου, ξερουμε περισσοτερα απο σας τους γραμματιζουμενους με τα ακριβα ιδιωτικα σχολεια και κολλέγια! Ολο facebook, survivor, και master chef, σας εχει καει το μυαλο και εχετε απομακρυνθει απο την εκκλησία!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
ravenlord
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ 31 Μαρ 2018, 23:33

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από ravenlord »

Α, με συγχωρείτε, δεν το είχα προσέξει αυτό. Λοιπόν, τι λέμε εδώ? ...
Δεν έγραφα στο παλιό φόρουμ, αλλά γνωρίζομαι επί προσωπικού με κάποια μέλη τουτουνού.
Ακούω heavy metal, ο αγαπημένος μου δίσκος όλων των εποχώνε είναι στο avatar μου, η αγαπημένη μου μπάντα είναι οι Cirith Ungol, και ακούω κι άλλα πραγματάκια εκτός του χώρου, με μια ιδιαίτερη προτίμηση στο ρεμπέτικο.
ΑΕΚ - προβατίνα και τζιν με τόνικ.
Αυτά προς το παρόν.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

Αφου γουσταρεις Adramelch, προφανως θα εισαι καλος ανθρωπος! :D
Αντε να πω την προσωπικη μου ιστορια με Adramelch για να ενισχυσω τη θεωρια του Ζιππο οτι ειμαι ο γερο-μπαρμπας που θελει να καθεται με τη νεολαια και να λεει ιστοριες! :D
Το Irae Melanox υπηρχε CD απο την Reborn Classics στην Unisound πανακριβο και δεν το αγοραζε κανεις. Ειχα δει να υπαρχει σε playlist του Underground Empire το Tears of a Jester και ειχα αρχισει να ψηνομαι να το παρω (σε συνδυασμο με τιτλους/ψαρωτικο εξωφυλλο). Ρωταω μερικους παλιοτερους φιλους τι παιζει και ειτε δεν ξεραν ειτε μου λεγαν ασχετα (τεχνο-thrash!!) οποτε το αφησα. Με το που βγαινει το Ep των Skylark το 1996 με τη διασκευη και καταλαβαινω τι παιζει,παω το αγοραζω και παθαινω την πλακα μου!! Περιττο να πω οτι μυησα αμεσα τον περιγυρο μου στη μπαντα, οπως ειχα κανει κανα δυο χρονια πριν, με αναλογο τροπο, και για το Medieval Steel!!!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Παρ 20 Απρ 2018, 08:05 Αφου γουσταρεις Adramelch, προφανως θα εισαι καλος ανθρωπος! :D
Αντε να πω την προσωπικη μου ιστορια με Adramelch για να ενισχυσω τη θεωρια του Ζιππο οτι ειμαι ο γερο-μπαρμπας που θελει να καθεται με τη νεολαια και να λεει ιστοριες! :D
Το Irae Melanox υπηρχε CD απο την Reborn Classics στην Unisound πανακριβο και δεν το αγοραζε κανεις. Ειχα δει να υπαρχει σε playlist του Underground Empire το Tears of a Jester και ειχα αρχισει να ψηνομαι να το παρω (σε συνδυασμο με τιτλους/ψαρωτικο εξωφυλλο). Ρωταω μερικους παλιοτερους φιλους τι παιζει και ειτε δεν ξεραν ειτε μου λεγαν ασχετα (τεχνο-thrash!!) οποτε το αφησα. Με το που βγαινει το Ep των Skylark το 1996 με τη διασκευη και καταλαβαινω τι παιζει,παω το αγοραζω και παθαινω την πλακα μου!! Περιττο να πω οτι μυησα αμεσα τον περιγυρο μου στη μπαντα, οπως ειχα κανει κανα δυο χρονια πριν, με αναλογο τροπο, και για το Medieval Steel!!!
αυτό σημαίνει ότι έχεις και δισκάκι Skylark; Και δεν σου αρέσουν οι Armored Saint;

Εικόνα
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

Τόσα ξέρεις, τόσα λες! :P Ρε οι Skylark υπήρξαν οι πρωτοπόροι του Symphonic euro power metal και στις πρώτες κυκλοφορίες τους είχαν μεγάλο impact στο underground παρά τις lowbudget ηχογραφήσεις τους και το cheesy στοιχείο. Δεν θα ηταν υπερβολή να τους χαρακτηρίσουμε πατέρες της σχολής του Ιταλικού power. Μετά, εννοείται ότι το ΠΑΡΑΞΕΦΤΙΛΗΣΑΝ!!!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

Θυμάμαι τον πανικό με το "Dragon's secrets" και τα "Divine gates" αλλά στα αυτιά μου έκαναν τους Rhapsody να μοιάζουν με οικοδόμους.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
ravenlord
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ 31 Μαρ 2018, 23:33

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από ravenlord »

Priamos έγραψε: Παρ 20 Απρ 2018, 08:05 Το Irae Melanox υπηρχε CD απο την Reborn Classics στην Unisound πανακριβο και δεν το αγοραζε κανεις.
Όταν έψαχνα το δίσκο (μετά το ντεμπούτο των Doomsword για να ακριβολογώ), είχα πετύχει στο Shiva τις 2 εκδόσεις σε Cd που υπήρχαν τότε - μαζί κι ένας πολύ καλός φίλος. Το Reborn θυμάμαι ότι ήταν 500 δρχ ακριβότερο, και μάλλον γι'αυτό πήρα το άλλο της Warlord, ενώ ο φίλος μου το Reborn (με κάποιες μέρες διαφορά).
Το εντυπωσιακό είναι ότι το bootleg της Reborn έχει καλύτερο ήχο από το επίσημο της Warlord!
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

Εγώ έχω και τα δύο , και την επετειακή έκδοση με το ντεμο. Παρεμπιπτόντως, το τελευταίο, αν και αρκετά προγκ, γαμαει!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

ravenlord έγραψε: Παρ 20 Απρ 2018, 23:50
Priamos έγραψε: Παρ 20 Απρ 2018, 08:05 Το Irae Melanox υπηρχε CD απο την Reborn Classics στην Unisound πανακριβο και δεν το αγοραζε κανεις.
Όταν έψαχνα το δίσκο (μετά το ντεμπούτο των Doomsword για να ακριβολογώ), είχα πετύχει στο Shiva τις 2 εκδόσεις σε Cd που υπήρχαν τότε - μαζί κι ένας πολύ καλός φίλος. Το Reborn θυμάμαι ότι ήταν 500 δρχ ακριβότερο, και μάλλον γι'αυτό πήρα το άλλο της Warlord, ενώ ο φίλος μου το Reborn (με κάποιες μέρες διαφορά).
Το εντυπωσιακό είναι ότι το bootleg της Reborn έχει καλύτερο ήχο από το επίσημο της Warlord!
Καλώς ήρθες!

Και της Warlord bootleg είναι! Αλλά από αυτήν την έκδοση τους μάθαμε πολλοί και εγώ μαζί!

υγ. Άσχετο αλλά όταν είδα το nick έπαθα ένα DejaVu! Για ένα μικρό χρονικό διάστημα στο παλιό φόρουμ είχα αλλάξει και το δικό μου nick και το είχα κάνει RavenLorD - πολύ resurrection η φάση όταν το είδα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”