Social media profiles μουσικών

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Zippo190 »

Σκέφτηκα ότι θα ήταν ωραίο να γράψουμε δύο λόγια για την συμπεριφορά μουσικών στα social media. Δεδομένου του ότι πλέον με το failbook κ.α. όλοι έχουμε γίνει μια "ωραία ατμόσφαιρα" καλό θα ήταν να δούμε για ποιούς από τους αγαπημένους μας (και όχι) μουσικούς αξίζει να ασχοληθούμε και σε πιο προσωπικό επίπεδο. Όπως επίσης όποιος θέλει να γράψει καμία ιστορία σουρεαλιστικής παράνοιας με τις παραξενιές του καθενός.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Vic »

Ξεκινάω προμοτάροντας τον τιτάνα Kurt Colfelt (Agent Steel, Holy Terror, τώρα Zeke), που είναι ατομάρα και ποστάρει συχνά κάτι που ονομάζει το Morning Shit Show, δηλαδή φωτογραφίες ότι να'ναι από το ίντερνετ, μαζί με φωτογραφίες από μηχανές και αμάξια, όπλα και γυναίκες και ο,τιδήποτε προσβλητικό βρει. Φυσικά έχει μπαναριστεί πολλές φορές αλλά επιμένει. Τώρα περιοδεύει και ποστάρει πιο σπάνια αλλά όταν είναι στην έδρα του παρέχει καθημερινή απόλαυση. Λατρείας. Και οι τρεις μπάντες του επίσης γαμάνε. Το νεό Zeke είναι τέρμα τσίτα, πάει για λίστα.

Tελευταία δημοσίευσή του από τον δεύτερο λογαριασμο του (τον έχει για όταν μπανάρουν τον κανονικό) για να πάρετε μια ιδέα.
Συνημμένα
pinata.jpg
pinata.jpg (28.42 KiB) Προβλήθηκε 3722 φορές
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από LuciferSteele »

στηρίζω Colfelt, τον έχω και εγώ και η συλλογή με τις φωτογραφίες είναι πράγματι έπος
επίσης όλοι μας ωφείλουμε να έχουμε τον τεράστιο Kingley Fowley (Deceased, October 31). ποστάρει δυνατό αρχειακό υλικό, μοιράζεται ενδιαφέρουσες ιστορίες και γενικά η τρέλα πάει σύννεφο
αν έχετε υπομονή και σας ενδιαφέρει ο χριστιανοταλιμπανισμός με αρκετή δόση από οπλοφορία και Αμερικάνικη υπερηφάνια τότε ο Joshua Perahia είναι γιά εσάς
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 23 Απρ 2018, 17:15 αν έχετε υπομονή και σας ενδιαφέρει ο χριστιανοταλιμπανισμός με αρκετή δόση από οπλοφορία και Αμερικάνικη υπερηφάνια τότε ο Joshua Perahia είναι γιά εσάς
ασε... τσέκαρα λίγο προχθες που ποσταρες για STRYPER. Τι το ήθελα... Ρε τι ειν΄ τούτος ρεεεεε; Χαχαχχα. Ωραία μουσική αλλά καλύτερα να μασα παρά να μιλά:
My dear friends, I am not some "War Junkie", but only a man who loves Righteousness & Justice. Through the centuries evil tyrants have come into power only to war against nations & even their own people. That is true "Terrorism". The United States has always stood for righteous acts of mercy by protecting those who cannot protect themselves. In 2009, our nation was led by a weak & cowardly man who refused to do anything about corrupt & wicked nations who declared war on weaker nations or its own people. ISIS ran roughshod in The Middle East while Obama did nothing but "draw a line in the sand". He was nothing but Failure. It is truly Biblical to protect innocent people who have been tormented, tortured, or murdered by maniacal leaders. We have witnessed the horrid holocaust in Syria at the hands of Basar al Assad who is using weapons of mass destruction on his own people. Our president, for the first time since 2009, is making things right again. I support our nations fight to destroy this tyrant. It is the noblest of things, to intervene & help the weak. This song is about that struggle. I send this out to the innocent Syrian people who are suffering. The USA I was raised in did not allow evil tyrants to ruthlessly kill innocents. I ask you all to join me, in support of freedom for all people.
κλαίω γοερά με κεφαλαία γράμματα σε ραντομ λέξεις
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Xstroyer »

Έχει κανένας εύκαιρες τις φωτό που είχε ανεβάσει ο Tyrant (o αμερικάνος των JP, όχι ο Priamoς χαχα) που ήταν ντυμένος τραβεστί;

Στην αντιπέρα όχθη υπάρχει πολύ γέλιο και απομυθοποίηση, αλλά πολλούς τους έχω κόψει, επειδή δεν αντέχω τη μαλακία και τη δεξιούλα αμερικάνικη υπερηφάνια.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εμένα με τρώει το χέρι μου να ξηλώσω Ροβέρτο (από SA) γιατί κατα καιρούς με πιάνει μια στεναχώρια/απελπισία με αυτά που διαβάζω στα ποστς του, αλλά όλο το αναβάλω ελπίζοντας σε κάποια είδηση επαναδραστηριοποίησης της μπάντας χααχαχ
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Vic »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 23 Απρ 2018, 17:15 στηρίζω Colfelt, τον έχω και εγώ και η συλλογή με τις φωτογραφίες είναι πράγματι έπος
επίσης όλοι μας ωφείλουμε να έχουμε τον τεράστιο Kingley Fowley (Deceased, October 31). ποστάρει δυνατό αρχειακό υλικό, μοιράζεται ενδιαφέρουσες ιστορίες και γενικά η τρέλα πάει σύννεφο
Μορφάρα (και κυριολεκτικά), πήρα και το βιβλίο του, το οποίο είναι ακριβώς όπως τα γράφει και ονλάιν. Λογικά θα έχει μαζέψει υλικό για άλλο ένα, αναμένουμε. Είναι Η πηγή για κουτσομπολιά σκηνικών μεταξύ μουσικών (στα οποία φυσικά ήταν παρών και πρωταγωνιστής ο ίδιος).

Αν σας απογοητεύουν οι περήφανοι Αμερικάνοι μπορείτε να στραφείτε στον κομμουνιστή Josh Christian των Toxik που ασχολείται πολύ με τα πολιτικά και ενδιαφέρεται να κάνει διάλογο. Και μεγάλη κιθαριστάρα βέβαια.

Ο Ροβέρτος τουλάχιστον έχει ξεφύγει από τα αυτοκτονικά μηνύματα την εποχή που τον σούταρε η κοπέλα του, τότε ήταν ζόρικα τα πράγματα, αλκοολισμός, κατάθλιψη και μηνύματα από τις κόρες του να ηρεμήσει...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ναι ρε σεις ο Lowe έχει ηρεμήσει πολύ, καμία σχέση με παλιά
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 23 Απρ 2018, 17:15 στηρίζω Colfelt, τον έχω και εγώ και η συλλογή με τις φωτογραφίες είναι πράγματι έπος
επίσης όλοι μας ωφείλουμε να έχουμε τον τεράστιο Kingley Fowley (Deceased, October 31). ποστάρει δυνατό αρχειακό υλικό, μοιράζεται ενδιαφέρουσες ιστορίες και γενικά η τρέλα πάει σύννεφο
αν έχετε υπομονή και σας ενδιαφέρει ο χριστιανοταλιμπανισμός με αρκετή δόση από οπλοφορία και Αμερικάνικη υπερηφάνια τότε ο Joshua Perahia είναι γιά εσάς
King Fowley μακράν ότι καλύτερο, χωρίς πολιτικές μαλακίες ή θρησκευτοταλιμπανισμούς, ποστάρει κυρίως θέματα που έχουν να κάνουν με μουσική/ταινίες και πάντα αρκετά ενδιαφέροντα αν εξαιρέσει κανείς τον χειμαρώδη τρόπο που τα λέει.

Επίσης στην λίστα με τους "δεν θέλω να σας βλέπω" έχει μπει και ο Bobby Lucas ο αντίστοιχος ψηφοφόρος Καμμένου της Αμερικής. Δεν με νοιάζει τι ψηφίζει ο καθένας αλλά όταν αναπαράγουν (οι περισσότεροι απροκάλυπτα) hoax και λοιπές παπαριές είναι άξιοι χλεύης.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

Anders Johansson κατα καιρους ποσταρει τρελό αρχειακό υλικό απο τις μπάντες του, συμπερλαμβανομένου Yngwie
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από rbrigade »

Κάπου διάβαζα μου φαίνεται ότι ο Joshua είναι και ελληνικής καταγωγής, θυμάμαι καλά;
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από LuciferSteele »

σωστά
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

rbrigade έγραψε: Δευ 23 Απρ 2018, 22:50 Κάπου διάβαζα μου φαίνεται ότι ο Joshua είναι και ελληνικής καταγωγής, θυμάμαι καλά;
είναι ναι. μου ποσταρε κατα καιρους και στο facebook κατι yasou ti kaneis κλπ σε ξεκαρφωτες στιγμες
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Δευ 23 Απρ 2018, 18:34 Έχει κανένας εύκαιρες τις φωτό που είχε ανεβάσει ο Tyrant (o αμερικάνος των JP, όχι ο Priamoς χαχα) που ήταν ντυμένος τραβεστί;
πες μου ότι δεν ήταν τίποτα απόκριες.....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Social media profiles μουσικών

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

Xstroyer έγραψε: Δευ 23 Απρ 2018, 18:34 Έχει κανένας εύκαιρες τις φωτό που είχε ανεβάσει ο Tyrant (o αμερικάνος των JP, όχι ο Priamoς χαχα) που ήταν ντυμένος τραβεστί;
δεν τις εχω, αλλα what has been seen, cannot be unseen...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”