ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Συναυλίες που έγιναν το 2019.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από Silenius »

Για εδώ το έχω πάρει ήδη το εισιτηριάκι μου και μάλιστα έχει τον αριθμό 002... Απορώ ποιός με πρόλαβε χαχαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από LuciferSteele »

και για όσους θα είναι Ηράκλειο για τη συναυλία, να πω πως θα παίζω μουσική στο Pentagram Beer House στο σταθμό ΗΣΑΠ Ηρακλείου εκείνη τη μέρα. οπότε αφού τελειώσει μπορείτε να περάσετε για τη μπύρα σας
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από rbrigade »

Ρε παιδιά, άμα θέλετε να ακούσετε τσιφτετέλια πάτε εδώ:

https://www.kratisinow.gr/stages/enastron/

:D Είπα να πω και δω την παπαρίτσα μου...
White Wolf

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από White Wolf »

Δυνατο ΛΑΙΒ, ΜΑΖΟ + ΚΟΥΡΚΟΥ + ΛΑΙΔΗ!!! Ασταματητο χεντμπανγκινγκ!
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από Starman »

Δεν θα πάω να τους δω φέτος μιας και τους είδα πέρυσι τέτοιο καιρό στον ίδιο χώρο. Όσοι πάτε ελπίζω να περάσετε καλά, αλλά αν μας διαβάζει κανένας από τους υπεύθυνους του Remedy, ας τηρήσουν τους χρόνους φέτος. Πέρυσι το live τελείωσε στις 2 και μισή.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από Zippo190 »

Starman έγραψε: Πέμ 07 Μαρ 2019, 19:43 Δεν θα πάω να τους δω φέτος μιας και τους είδα πέρυσι τέτοιο καιρό στον ίδιο χώρο. Όσοι πάτε ελπίζω να περάσετε καλά, αλλά αν μας διαβάζει κανένας από τους υπεύθυνους του Remedy, ας τηρήσουν τους χρόνους φέτος. Πέρυσι το live τελείωσε στις 2 και μισή.
Ακριβώς το ίδιο. Λυπάμαι, υπέρ-αγαπώ την μπάντα αλλά θα προσπεράσω. Δεν είναι τόσο η απόσταση όσο το γεγονός ότι το Remedy είναι ακατάλληλο για τέτοια event.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από Starman »

Αν κάποιος πήγε φέτος, ας γράψει με δύο λέξεις τις εντυπώσεις του.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από theBox »

LuciferSteele έγραψε: Πέμ 07 Μαρ 2019, 18:36 και για όσους θα είναι Ηράκλειο για τη συναυλία, να πω πως θα παίζω μουσική στο Pentagram Beer House στο σταθμό ΗΣΑΠ Ηρακλείου εκείνη τη μέρα. οπότε αφού τελειώσει μπορείτε να περάσετε για τη μπύρα σας
Αυτό συμβαίνει συχνά;
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από LuciferSteele »

δυστυχώς όχι! αλλά κάποια στιγμή θα ξαναγίνει!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

ARRAYAN PATH @ Remedy, Αθήνα, 23 Μαρτίου

Δημοσίευση από Silenius »

1η φορά που βρέθηκα στο Remedy, αλλά ήθελα τόσο πολύ να δω τους Arrayan Path που είχα το εισιτήριο με αύξοντα αριθμό 002...
Καταρχήν να πω για το χώρο ότι είναι σχεδόν ακατάλληλος για συναυλίες άνω των 50 ατόμων κυρίως λόγω διαρύθμισης. Είναι ένα πολύ ωραίο μαγαζί να πιείς το ποτό σου ή να δεις ένα μικρό live αλλά μέχρι εκεί. Για τα 150 άτομα που μαζεύτηκαν το βράδυ του Σαββάτου, δε νομίζω πως βοηθούσε. Επίσης είναι χαμηλοτάβανο, κάτι που δε βοηθάει τον ήχο, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ο ήχος και των δύο μπαντών ήταν πολύ καλός.
Περίπου 21:40 βγήκαν οι The Silent Wedding και πραγματικά με κέρδισαν. Εκτός του ότι έχουν πολύ ωραία τραγούδια, έχουν στις τάξεις τους και έναν τρομερό τραγουδιστή με πολύ δυνατή παρουσία που σε μαγνητίζει, φοβερή απόδοση στο live και εκπληκτική άρθρωση! Πργαματικά, και μισή ώρα ακόμα να έπαιζαν, ευτυχισμένος θα ήμουν. Στιγμή της βραδιάς το υπερ-συναισθηματικό Loneliness.
Οι Arrayan Path ήρθαν με νέες παρουσίες σε κιθάρα και ντραμς. Μεγάλη μορφή ο κιθαρίστας, που είχε και γαμάτο 80s thrash look και φουλ μεταλλική διάθεση. Ο Λεπτός ήταν εξαιρετικός, πολύ καλή απόδοση και φοβερές ατάκες, αν και λιγομίλητος. Έπαιξαν αρκετά κομμάτια από το Αρχέγονοι, μου έλειψε πολύ το Liberation Song αλλά ακούστηκαν οι περισσότεροι από τους ύμνους τους, αποθεώθηκαν από τον κόσμο και σταμάτησαν να παίζουν μόνο όταν τελείωσαν τα κομμάτια που είχε προλάβει να μάθει ο ντράμερ τους και εγώ last but not least είχα την τύχη να βρω και να πάρω το εξαφανισμένο Terra Incognita! Σπουδαία βραδιά all in all!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2019”